Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dávejte pozor na silný vítr, varují meteorologové. V noci zasáhne také Vysočinu

 
pátek, 7. prosince 2018, 15:58

Na silný vítr si musíme dát pozor v sobotu 8. prosince. Nízký stupeň nebezpečí platí podle meteorologů a hasičů také pro Vysočinu. Hodně foukat by mělo už dnes v noci.

„Zmíněná výstraha platí v sobotu od 2:00 do 8:00,“ upřesnila Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů.

Jak se chovat během silného větru:
- Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty (např. květináče, zahradní nábytek) které mohou v důsledku větru ohrožovat okolí. Dávejte si pozor zejména na volně ležící plechy, skleněné výplně nebo jiné pevné a ostré předměty, z nichž se za silného větru stávají smrtící zbraně.

- Bezpečný úkryt před silným větrem poskytují budovy s nenarušenou statikou. Omezte pohyb venku a jízdy autem, neschovávejte se pod stromy nebo v okolí vyšších a starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), rozhodně nechoďte do lesa.

Neparkujte auta pod stromy či v blízkosti něčeho, co hrozí zřícením, dávejte si pozor na vysoké sloupy.

- Pokud za silného větru řídíte auto, jeďte maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné a hrozí také zvýšené nebezpeční střetu s překážkou na silnici. Předem si zjistěte, zda trasa vaší jízdy je průjezdná a vozovka sjízdná, abyste neuvízli.

- Spadlých drátů elektrického napětí se nedotýkejte a vůbec se k nim nepřibližujte.

- Nepodceňujte předpovídanou situaci a nepřeceňujte vlastní síly, schopnosti a možnosti. Pokud je lidský život, zdraví, případně majetek v bezprostředním ohrožení, pak volejte hasiče na čísle 112 nebo 150.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Yvetta Chmelová
 


 

Kam dál?

Dobrá zpráva: Největší města Vysočiny na příští rok neplánují zvýšit...

pondělí, 3. prosince 2018, 19:15

Největší města Vysočiny v příštím roce poplatek za odpad nezvýší. Základní roční sazba na jednoho obyvatele se bude nadále...

Policie v kraji dnes kontrolovala myslivce na honech. Nikdo...

sobota, 1. prosince 2018, 17:27

Policie dnes na Vysočině zkontrolovala 31 účastníků honů. Pochybení u myslivců v Měšíně na Jihlavsku ani v Jihlavě nenašla....

Kraj zjišťuje, jestli lidé ještě mají zájem o kotlíkovou dotaci....

pátek, 30. listopadu 2018, 10:10

V souvislosti s plánovanou třetí vlnou kotlíkových dotací zahájil Kraj Vysočina internetový průzkum zájmu fyzických osob o tento...

Na praporu Vysočiny přibyla nová stuha. Je od krajských hasičů

pátek, 30. listopadu 2018, 08:50

Letošní sté výročí naší země se stalo příležitostí k dekorování praporu Kraje Vysočina pamětní hasičskou stuhou. Jako poděkování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

První vysokorychlostní tratě se začnou stavět v roce 2025

První vysokorychlostní tratě z Prahy-Běchovic do Poříčan a z Přerova do Ostravy se mají začít stavět v roce 2025, nádraží se letos opravují za miliardu korun. Taková témata projednával ministr dopravy Vladimír Kremlík s vedením Správy železniční dopravní cesty a generálním ředitelem Jiřím Svobodou.

Studené počasí končí, oteplí se. Bez deštníků se ale neobejdeme

Studené počasí s podprůměrnými teplotami, které panovalo v první polovině května, podle meteorologů pomalu končí. Pozvolna se bude oteplovat, nejvyšší denní teploty se mají příští týden pohybovat kolem dvaceti stupňů. I poslední květnový týden a v první polovině června by se teploty měly pohybovat kolem hodnot obvyklých pro toto období roku. Příští týden má ještě hodně pršet, někde i vydatně. V dalších týdnech bude srážek míň.

Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny

Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).