Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Senioři vyrazili na olympiádu. Zlatá medaile putuje do Jihlavy

 
středa, 10. října 2018, 13:07

Střelba z luku, hod šipkami, slalom, stavění pyramidy, kuželky, střelba florbalovou hokejkou na branku a hod na plechovky. To jsou disciplíny, ve kterých poměřili své síly senioři v havlíčkobrodské Obchodní akademii a Hotelové škole, a to v rámci Seniorské miniolympiády. Konala se v pátek 5. října jako vyvrcholení Mezinárodního dne seniorů. Ty se slavily na všech pobočkách Senior Pointů v Kraji Vysočina.

O vítězství bojovalo hned čtrnáct družstev z celé Vysočiny. Patrony olympiády byli žáci uvedené školy. Stali se z nich nejenom rozhodčí jednotlivých soutěžních disciplín, ale o soutěžící se starali i v průběhu dne.

„ V tělocvičně se postupně vystřídaly všechny pětičlenné týmy a zasoutěžily si v sedmi disciplínách: střelba z luku, hod šipkami, slalom, stavění pyramidy, kuželky, střelba florbalovou hokejkou na branku a hod na plechovky. Sportovní výkony senioři prokládali odpočinkem v prostorách školy, kde si mohli popovídat a studenti jim zde servírovali kávu, čaj a drobné občerstvení. Závěr akce patřil slavnostnímu vyhlášení výsledků, předání medailí a pohárů těm nejlepším, a diplomů a věcných darů všem zúčastněným týmům,“ popsala Stanislava Holbová z krajského odboru sociálních věcí.

Výsledky Seniorské miniolympiády

Týmy:

1. místo Akademici Jihlava

2. místo Energie Havlíčkův Brod

3. místo Žďáráci Žďár nad Sázavou

Jednotlivci:

1. místo Čestmír Niederle, Akademici Jihlava

2. místo Marie Blažíčková, Žďáráci Žďár nad Sázavou

3. místo Eva Plodková, Energie Havlíčkův Brod

„Několika akcí v rámci Dnů pro seniory jsem se zúčastnil a všechny měly jedno společné. Šlo o nadšení a zájem seniorů, se kterým se pouštěli do všech aktivit.  A z toho mám radost. Rozhodně i do budoucna plánujeme pokračovat v aktivitách, které seniorům dávají možnost zapojení do aktivního života, posilují zdravý životní styl, vzdělávání a mezigenerační dialog,” dodal ke Dnům pro seniory Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Milan Šustr
 


 

Kam dál?

Vysočina bude o nadcházejícím víkendu hostit mistrovství v orbě i...

úterý, 2. října 2018, 17:51

První říjnový víkend mohou lidé na Vysočině navštívit dvě významné akce zaměřené na zemědělství. Kamenice nad Lipou na...

Na Vysočině letos při nehodách zemřelo čtyřiatřicet lidí. Je to více...

pondělí, 1. října 2018, 18:17

Při dopravních nehodách letos na Vysočině do konce září zemřelo 34 lidí, o 11 víc než za stejnou dobu loni. Nehod, které policie...

V lesích Vysočiny začínají po ochlazení růst podzimní druhy hub....

pondělí, 1. října 2018, 15:34

V lesích okolo Jihlavy rostlo v posledních týdnech hodně hřibů smrkových a najít se dalo i dost kozáků. S ochlazením se začínají...

Město Jihlava a Kraj Vysočina jsou premianty v čerpání dotací. Unie...

pondělí, 1. října 2018, 12:20

V poslední době jsme vás informovali o několika projektech, které byly dokončeny a podpořeny z dotačních programů. Redakce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.