Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici rozšířili zákaz koupání na čtyři rybníky. Vedro kazí vodu

 
pátek, 10. srpna 2018, 08:26

V rybnících na Vysočině se ve vedrech kazí voda. Zákaz koupání, který doposud platil pro Sykovec na Žďársku, hygienici kvůli velkému výskytu sinic rozšířili na další tři přírodní koupaliště. Jde o Ředkovec na Havlíčkobrodsku, Černý na Jihlavsku a přehradu Sedlice na Pelhřimovsku. Další tři nádrže v kraji mají nevhodnou vodu ke koupání, uvedla krajská hygienická stanice na svém webu.

Koupání by si měli lidé o oslabenou imunitou nebo rodiče s dětmi rozmyslet v Břevnické nádrži a rybníku Kachlička na Havlíčkobrodsku, a také v rybníku Domanínský u Bystřice nad Pernštejnem. O něco nižší stupeň znečištění zaznamenali hygienici ve vodě přehrad Trnávka, Dalešice a Pilská. I tam by se ale měli rekreanti po koupání raději osprchovat.

U rybníka Sykovec je koupání zakázané už od 7. června. V jeho vodě zůstává zvýšené množství sinic, z nichž se mohou uvolňovat toxiny, i chlorofylu.  Při březích tam plavou uhynulé ryby, uvedla hygienická stanice. U rybníka Černý platil zákaz už v červenci, pak se jeho voda na čas mírně zlepšila. V případě Sedlice a Ředkovce označili hygienici vodu za nebezpečnou pro koupání v letošní sezoně poprvé.

Z celkových 19 sledovaných přírodních koupališť si udrželo čistou vodu sedm. Voda v nich je prohřátá i na více než 25 stupňů Celsia. Tradičně pěkné koupání nabízejí rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý v lesích poblíž Telče, bez znečištění je i voda třešťského koupaliště Malvíny. O něco chladnější, ale rovněž čistou vodu má zatopený lom u Horní Cerekve.

Na Třebíčsku má čistou vodu rouchovanské koupaliště Stejskal a na Žďársku rybník Velké Dářko a koupaliště ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Jen mírně znečištěnou vodu mají koupaliště v Novém Městě na Moravě a rybník Medlov na Žďársku.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Přírodní koupaliště Malvíny Třešť
 


 

Kam dál?

Co říkáte na aktuální všudypřítomné sucho? Hlasujte a dejte vědět,...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 15:54

Na webových stránkách Kraje Vysočina v aplikaci Váš názor může každý z nás až do konce letošního roku vyjádřit, co si myslí o...

Na Vysočině čekají na déšť chovatelé dobytka i pěstitelé dýní nebo...

středa, 8. srpna 2018, 08:26

Na Vysočině by se díky dešťům ještě mohly o něco zlepšit výnosy plodin určených na krmení dobytka. Zemědělské podniky na Vysočině...

STATISTIKA: Do konce července zemřelo na Vysočině při nehodách...

úterý, 7. srpna 2018, 16:18

Za prvních sedm měsíců letošního roku se na Vysočině stalo 2398 dopravních nehod, zemřelo při nich 19 lidí. Loňský počet nehod za...

V první vlně kotlíkových dotací se vyměnilo 2204 kotlů. Úspěšní...

pondělí, 6. srpna 2018, 16:46

Již téměř před třemi lety, konkrétně v prosinci roku 2015, byla v Kraji Vysočina spuštěna první vlna kotlíkových dotací. Částka,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šedá ekonomika podle většiny Čechů brzdí ekonomický růst. Jak s problémem bojují města?

Pojem šedá ekonomika se v médiích objevuje v posledních letech čím dál častěji. Co si ale pod tímto pojmem představit a jak s touhle temnou stránkou ekonomiky bojují česká města? Na to se zeptala redakce Drbny v malém průzkumu.

(NE)OBYČEJNÍ: Slýchávám, že v Olomouci je to pomalý a v hajzlu. Všechno to špatný si ale každý nosí v sobě, říká režisér Vít Hradil

Vít Hradil je rodilý Olomoučák, už dlouhou dobu ale pravidelně cestuje za prací na různá místa v republice i do zahraničí. Společným jmenovatelem jeho práce je film – Vít se totiž živí jako režisér, kameraman či střihač. Jak se ke své práci dostal a ačkoli je neustále kvůli práci mimo Olomouc, co ho táhne zpátky do svého rodného města?

PRŮZKUM: Důvěra Rusů v Putina klesla nejníže od roku 2006

Důvěra v prezidenta Vladimira Putina klesla na nejnižší úroveň za posledních 13 let, tvrdí průzkum státní agentury VCIOM. Ruskému prezidentovi podle něj věří pouze 33,4 procent respondentů, což je oproti prosinci pokles o více než dvě procenta. Informoval o tom dnes deník The Moscow Times. Jedná se již o druhý průzkum po novém roce, který signalizuje snížení důvěry Rusů vůči Putinovi.