Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici rozšířili zákaz koupání na čtyři rybníky. Vedro kazí vodu

 
pátek, 10. srpna 2018, 08:26

V rybnících na Vysočině se ve vedrech kazí voda. Zákaz koupání, který doposud platil pro Sykovec na Žďársku, hygienici kvůli velkému výskytu sinic rozšířili na další tři přírodní koupaliště. Jde o Ředkovec na Havlíčkobrodsku, Černý na Jihlavsku a přehradu Sedlice na Pelhřimovsku. Další tři nádrže v kraji mají nevhodnou vodu ke koupání, uvedla krajská hygienická stanice na svém webu.

Koupání by si měli lidé o oslabenou imunitou nebo rodiče s dětmi rozmyslet v Břevnické nádrži a rybníku Kachlička na Havlíčkobrodsku, a také v rybníku Domanínský u Bystřice nad Pernštejnem. O něco nižší stupeň znečištění zaznamenali hygienici ve vodě přehrad Trnávka, Dalešice a Pilská. I tam by se ale měli rekreanti po koupání raději osprchovat.

U rybníka Sykovec je koupání zakázané už od 7. června. V jeho vodě zůstává zvýšené množství sinic, z nichž se mohou uvolňovat toxiny, i chlorofylu.  Při březích tam plavou uhynulé ryby, uvedla hygienická stanice. U rybníka Černý platil zákaz už v červenci, pak se jeho voda na čas mírně zlepšila. V případě Sedlice a Ředkovce označili hygienici vodu za nebezpečnou pro koupání v letošní sezoně poprvé.

Z celkových 19 sledovaných přírodních koupališť si udrželo čistou vodu sedm. Voda v nich je prohřátá i na více než 25 stupňů Celsia. Tradičně pěkné koupání nabízejí rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý v lesích poblíž Telče, bez znečištění je i voda třešťského koupaliště Malvíny. O něco chladnější, ale rovněž čistou vodu má zatopený lom u Horní Cerekve.

Na Třebíčsku má čistou vodu rouchovanské koupaliště Stejskal a na Žďársku rybník Velké Dářko a koupaliště ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Jen mírně znečištěnou vodu mají koupaliště v Novém Městě na Moravě a rybník Medlov na Žďársku.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Přírodní koupaliště Malvíny Třešť
 


 

Kam dál?

Co říkáte na aktuální všudypřítomné sucho? Hlasujte a dejte vědět,...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 15:54

Na webových stránkách Kraje Vysočina v aplikaci Váš názor může každý z nás až do konce letošního roku vyjádřit, co si myslí o...

Na Vysočině čekají na déšť chovatelé dobytka i pěstitelé dýní nebo...

středa, 8. srpna 2018, 08:26

Na Vysočině by se díky dešťům ještě mohly o něco zlepšit výnosy plodin určených na krmení dobytka. Zemědělské podniky na Vysočině...

STATISTIKA: Do konce července zemřelo na Vysočině při nehodách...

úterý, 7. srpna 2018, 16:18

Za prvních sedm měsíců letošního roku se na Vysočině stalo 2398 dopravních nehod, zemřelo při nich 19 lidí. Loňský počet nehod za...

V první vlně kotlíkových dotací se vyměnilo 2204 kotlů. Úspěšní...

pondělí, 6. srpna 2018, 16:46

Již téměř před třemi lety, konkrétně v prosinci roku 2015, byla v Kraji Vysočina spuštěna první vlna kotlíkových dotací. Částka,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Zaměstnanec jihlavské firmy skončil v...

  • FOTO: Policejní cela, výslech, originální...

  • Brněnský most v Jihlavě se otevře již za dva...

  • Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Míříme ke globální katastrofě, varovali vědci na panelu OSN. Planeta se ohřívá stále rychleji

Planeta se otepluje ještě rychleji, než se vědci obávali. Do konce století by se tímhle tempem zvedla průměrná teplota o dva stupně, což by mělo dalekosáhlé následky. Uvádí to zpráva, kterou minulý týden na závěr zasedání v jihokorejském Inčchonu zveřejnil Mezivládní panel OSN pro změnu klimatu (IPCC). Cíle pařížské klimatické dohody z roku 2015 lze nyní naplnit již jen pomocí rychlých a dalekosáhlých změn ve všech oblastech společnosti.

Babiš hájil cestu Vondráčka do Ruska a zpochybnil vyznamenání pro Krúpu

Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v souvislosti s jeho cestou do Ruska, kde jednal i s politiky, kteří figurují na sankčním seznamu Evropské unie a Spojených států.

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.