Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Také tento rok se bude hledat Stavba Vysočiny. Vyhlášeno je sedm kategorií

 
úterý, 12. ledna 2016, 12:59

S příchodem nového roku je opět aktuální regionální soutěž Stavba Vysočiny. Tento rok se vyhlašuje již po čtrnácté. Je možné přihlašovat stavby realizované v Kraji Vysočina od 1. ledna 2014 do 31. prosince 2015.

Hodnotit se budou stavby hned v sedmi soutěžních kategoriích - Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Stavby pro bydlení, Dopravní a inženýrské stavby, Revitalizace veřejných prostranství, Průmyslové a technologické stavby a Vodohospodářské a ekologické stavby.

Jako každý rok, i letos bude udělena speciální cena hejtmana Kraje Vysočina. V loňském roce ji získala zdařilá stavba obecního úřadu ve Velké Losenici.

Stavby přihlášené do soutěže bude posuzovat odborná porota, která uděluje tituly Stavba roku. Na základě sms hlasování bude udělen titul Cena veřejnosti.

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v pondělí 13. června v areálu Zámku Valeč, který byl loni oceněn titulem Prestižní stavba Vysočiny 2014.

Příjem přihlášek aktuálního ročníku soutěže bude ukončen 6. května 2016, ale do konce února je možné zaregistrovat stavbu za nižší účastnický poplatek.

Soutěž pořádá Spolek stavba Vysočiny a vypisuje ji ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR (SPS), Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) a Krajem Vysočina.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.ikrajvysocina.cz
 


 

Kam dál?

V noci na Vysočině namrzaly silnice, momentálně bez nehod. Přes den...

pondělí, 11. ledna 2016, 09:31

Během dnešní noci na Vysočině namrzaly silnice, místy se vyskytoval i mrznoucí déšť. Sypači měli nejvíce práce na Jihlavsku,...

Lyžařské areály se zaplnily, provozovatelé jsou spokojeni

neděle, 10. ledna 2016, 16:28

Sjezdovky na Vysočině zažívají první ostrý víkend letošní zimní sezony. Areály jsou plné, provozovatelé vleků jsou spokojeni....

Aktuálně ze silnic Vysočiny: Ledovka na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku,...

sobota, 9. ledna 2016, 09:49

Teploty bod bodem mrazu a silnice, které jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Taková je aktuální situace v Kraji Vysočina. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.