Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Kraj by měl mít systém veřejné dopravy do dvou let. Lidem postačí jedna jízdenka

 
středa, 16. května 2018, 10:47

Nový systém veřejné dopravy by měl mít Kraj Vysočina do dvou let. Zajistit má lepší propojení regionálních autobusových a vlakových spojů, jimiž budou moci lidé cestovat s jednou jízdenkou. Zastupitelé kraje dnes bez debaty schválili jízdní řády v linkové a drážní dopravě a uložili krajskému odboru dopravy zahájit kroky vedoucí k vypsání veřejné zakázky na linkové autobusové dopravce. Pro bylo 37 hlasů, proti nehlasoval nikdo. Šest přítomných zastupitelů se hlasování zdrželo.

„Pravda je, že jsme posledním krajem, který integraci v žádném směru nemá,“ řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD). Současné smlouvy o veřejných službách mezi krajem a linkovými dopravci jsou platné do 1. listopadu 2019.

Radní kraje Jan Hyliš (ČSSD), který má oblast dopravy na starosti, k chystanému projektu s názvem Veřejná doprava Vysočiny řekl, že jde o složitý materiál, jehož příprava se táhne léta. Zastupitelé kraje dnes v tomto projektu schvalovali dopravní optimalizaci a tarifní integraci.  „Obracíme se na zastupitelstvo s tím, že chceme schválit ten dopravní model ve formě jízdních řádů a oběhů vozidel tak, abychom mohli připravovat veřejnou soutěž pro dopravce,“ uvedl radní.

Nové uspořádání veřejné dopravy na Vysočině podle informací kraje umožní lidem pravidelně cestovat levněji a v mnoha lokalitách nabídne více spojů, a to včetně víkendových. Projekt počítá také se vznikem dispečinku. „Nebude mít vliv na dálkové spoje, které jsou provozovány komerčně a Kraj Vysočina na ně nepřispívá,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Zapojení MHD tento krajem chystaný dopravní systém umožní.  Záležet to bude na dohodě s jednotlivými radnicemi. Návrh smlouvy s krajskou Jihlavou je podle údajů kraje připraven.

 

Líbí se vám pojetí nového systému veřejné dopravy na Vysočině?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 80 čtenářů
 
Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Na Vysočině přibylo v prvním čtvrtletí dvě stě osmdesát dva bytů....

pondělí, 14. května 2018, 19:16

Na Vysočině přibylo v letošním prvním čtvrtletí 282 nových bytů, bylo jich o 37 více než ve stejné době před rokem. Dalších 427...

Zimní Vysočinu letos navštívilo skoro sto tisíc hostů. Vyhledávali ji...

pondělí, 14. května 2018, 12:29

Vysočině opět přibyl počet hostů i přenocování. Jak oznámil Český statistický úřad - během prvních tří měsíců roku 2018 se na...

FOTO: Prostory pražského metra po celý květen zdobí prezentace šesti...

čtvrtek, 10. května 2018, 12:31

Že Vysočina rozhodně stojí za návštěvu, po celý květen připomínají prosvětlené reklamní grafiky, takzvané city lighty v...

Čistá Vysočina: Příroda je zase o něco čistější. Jsou uklizeny skoro...

středa, 9. května 2018, 10:46

V letošním roce se při akci Čistá Vysočina, která je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, podařilo zbavit...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Odbory se činily, zaměstnanci firmy...

  • Rekonstrukce Brněnského mostu spěje do...

  • O víkendu a v pondělí bude kvůli opravě...

  • Politické strany v Jihlavě preferují koalici...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.