Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Kraj by měl mít systém veřejné dopravy do dvou let. Lidem postačí jedna jízdenka

 
středa, 16. května 2018, 10:47

Nový systém veřejné dopravy by měl mít Kraj Vysočina do dvou let. Zajistit má lepší propojení regionálních autobusových a vlakových spojů, jimiž budou moci lidé cestovat s jednou jízdenkou. Zastupitelé kraje dnes bez debaty schválili jízdní řády v linkové a drážní dopravě a uložili krajskému odboru dopravy zahájit kroky vedoucí k vypsání veřejné zakázky na linkové autobusové dopravce. Pro bylo 37 hlasů, proti nehlasoval nikdo. Šest přítomných zastupitelů se hlasování zdrželo.

„Pravda je, že jsme posledním krajem, který integraci v žádném směru nemá,“ řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD). Současné smlouvy o veřejných službách mezi krajem a linkovými dopravci jsou platné do 1. listopadu 2019.

Radní kraje Jan Hyliš (ČSSD), který má oblast dopravy na starosti, k chystanému projektu s názvem Veřejná doprava Vysočiny řekl, že jde o složitý materiál, jehož příprava se táhne léta. Zastupitelé kraje dnes v tomto projektu schvalovali dopravní optimalizaci a tarifní integraci.  „Obracíme se na zastupitelstvo s tím, že chceme schválit ten dopravní model ve formě jízdních řádů a oběhů vozidel tak, abychom mohli připravovat veřejnou soutěž pro dopravce,“ uvedl radní.

Nové uspořádání veřejné dopravy na Vysočině podle informací kraje umožní lidem pravidelně cestovat levněji a v mnoha lokalitách nabídne více spojů, a to včetně víkendových. Projekt počítá také se vznikem dispečinku. „Nebude mít vliv na dálkové spoje, které jsou provozovány komerčně a Kraj Vysočina na ně nepřispívá,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Zapojení MHD tento krajem chystaný dopravní systém umožní.  Záležet to bude na dohodě s jednotlivými radnicemi. Návrh smlouvy s krajskou Jihlavou je podle údajů kraje připraven.

 

Líbí se vám pojetí nového systému veřejné dopravy na Vysočině?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 80 čtenářů
 
Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Na Vysočině přibylo v prvním čtvrtletí dvě stě osmdesát dva bytů....

pondělí, 14. května 2018, 19:16

Na Vysočině přibylo v letošním prvním čtvrtletí 282 nových bytů, bylo jich o 37 více než ve stejné době před rokem. Dalších 427...

Zimní Vysočinu letos navštívilo skoro sto tisíc hostů. Vyhledávali ji...

pondělí, 14. května 2018, 12:29

Vysočině opět přibyl počet hostů i přenocování. Jak oznámil Český statistický úřad - během prvních tří měsíců roku 2018 se na...

FOTO: Prostory pražského metra po celý květen zdobí prezentace šesti...

čtvrtek, 10. května 2018, 12:31

Že Vysočina rozhodně stojí za návštěvu, po celý květen připomínají prosvětlené reklamní grafiky, takzvané city lighty v...

Čistá Vysočina: Příroda je zase o něco čistější. Jsou uklizeny skoro...

středa, 9. května 2018, 10:46

V letošním roce se při akci Čistá Vysočina, která je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, podařilo zbavit...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Řidič s naloženým návěsem měl co...

  • Jihlavský Motorpal získal miliardovou...

  • Tak přece jen mezi českou elitou! Gladiators...

  • Všechno je jinak. Na Hradební ulici zatím...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pomozte mi shánět podpisy, žádal studenty profesor Gerloch, který chce být senátorem

Pokud jste ochotni pomoci profesoru Gerlochovi se sháněním podpisů pro jeho kandidaturu, zastavte se za ním v uvedených hodinách. E-mail, který obdrželi studenti Právnické fakulty Univerzity Karlovy, rozvířil debatu o vhodnosti politické agitace na akademické půdě. A taky otázku možného zneužití postavení vyučujícího vůči studentům.

Útoky na novináře jsou tu stále častější, říká novinářka z Polska. To dál padá v žebříčku svobody tisku

Na podzim to budou tři roky, co se v Polsku ujala moci jednobarevná vláda strany Právo a spravedlnost. Od té doby je terčem kritiky Evropské unie i nevládních organizací za kontroverzní plány reformy justice nebo kvůli zásahům do nezávislosti veřejnoprávních médií. „K útokům na novináře v Polsku dochází stále častěji, naštěstí zatím jen k těm verbálním,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org Beata Bielová z organizace Fundacja Reporterów.

Greenpeace protestovalo před obchodem Billa proti přebytečným plastům

Dobrovolníci hnutí Greenpeace ČR včera dopoledne u supermarketu poblíž pražského náměstí Republiky demonstrativně rozbalili plastové obaly s potravinami. Obsah přemístili do látkových tašek a plasty odnesli zpět do supermarketu. Na akci upozornili i transparentem "Chceme kupovat jídlo, ne zbytečné plasty!" Protestovali tak proti nadměrnému používání obalů tohoto typu v obchodech.