Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vlastní jméno na registrační značce? Od ledna to není problém. Na Vysočině je o novinku zájem

 
středa, 6. ledna 2016, 12:58

V pěti okresních městech Vysočiny přijaly úřady od pondělí do dnešního rána jednadvacet žádostí o registrační značku na přání nebo o její rezervaci. Největší odezvu má zatím letošní novinka v Jihlavě a ve Žďáru nad Sázavou, kde řidiči podali shodně po šesti žádostech.

Podle mluvčí radnic se na značkách aut se mimo jiné objeví název kraje, tovární značky vozů a jména. Objednaná je i značka ve znění 007A6ENT. V Jihlavě dva žadatelé uvedli, že značkou na přání chtějí překvapit.

Společník ve firmě chce překvapit kolegu a nechá mu udělat značku na služební vozidlo, a pak to má být také dárek pro manželku,“ řekl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Odbor dopravy v krajské Jihlavě zatím zaevidoval pět žádostí o značky na přání. V dalším případě si zájemce značku rezervoval.  Podle Tulise v těchto řízeních nenastaly problémy. „Jen požadavek jednoho z žadatelů byl shodný s požadavkem již podaným na jiném úřadě, musel si zvolit jinou kombinaci,“ uvedl.

Ždárský odbor dopravy mohl přijmout všech šest přijatých žádostí. Vydá tak třeba značky VYS0CINA, 613TATRA, 007A6ENT nebo 0CTAVIA1. „Další vlnu objednávání značek na přání očekáváme, až lidé uvidí značky přibližně za 14 dní na autech a až začnou chodit firmy,“ sdělila mluvčí radnice Nikola Adlerová.

Jistá omezení přece jen existují 

V Havlíčkově Brodě požádali o značku na přání tři lidé, i jim bude vyhověno.  Na značkách chtějí mít text JIRKA, RTE a SNAKE (v překladu had) doplněný kombinací čísel do počtu osmi znaků. „Zájem o informace ohledně těchto značek byl značný, ale po zjištění ceny opadl,“ podotkla mluvčí města Alena Doležalová. Uchazeči o značku na přání musejí zaplatit 5 tisíc korun za jednu tabulku, tedy 10 tisíc korun za auto.

Pelhřimovský odbor dopravy přijal do dnešního rána jen jednu žádost, jíž vyhoví. „Jedná se o křestní jméno žadatele doplněné číselnou kombinací,“ uvedla Alexandra Knapová z tamní radnice.

Na odboru dopravy v Třebíči podali lidé do dnešního dne pět žádostí o rezervaci značky na přání, za což zaplatili správní poplatek 500 korun. Šlo o rezervaci částečného názvu firmy, tovární značky auta, postavy z filmu a jména. „Zatím nebyla přijata přímo žádost o přidělení registrační značky,“ sdělila mluvčí města Irini Martakidisová.

Žádost o registrační značku na přání má svá jistá pravidla a omezení. Lidé si například nemohou nechat na tabulku vyrazit hanlivá slova, nebo ta, která obsahují písmena G, CH, O, Q a W. Zákaz využití těchto snadno zaměnitelných písmen si podle ministerstva dopravy vyžádala dopravní policie. Vyžádaná značka je nepřenositelná, stejnou značku nebude možné vydat ani případě ztráty nebo odcizení.  

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.jihlavskadrbna.cz | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Silnice Vysočiny jsou sjízdné, během dne může pršet a tvořit se...

úterý, 5. ledna 2016, 10:41

Na Vysočině napadlo během noci několik centimetrů sněhu. V západní části kraje od rána objevují dešťové přeháňky, které mohou...

Řidiči na Žďársku dnes musí jezdit hodně opatrně, během dne bude...

pondělí, 4. ledna 2016, 08:42

Na vedlejších silnicích na Žďársku dnes leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Řidiči tam podle silničářů musí...

Stavebním firmám na Vysočině stoupla meziročně výroba o 8,9 procenta

neděle, 3. ledna 2016, 18:15

Stavebním firmám z Vysočiny stoupla za loňská první tři čtvrtletí roku základní výroba o 8,9 procenta na 4,5 miliardy korun....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.