Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Vlekaři hodnotí uplynulou sezónu, považují ji za průměrnou

 
neděle, 18. března 2018, 11:03

Provozovatelé sjezdovek na Vysočině hodnotí končící sezonu jako průměrnou nebo slabší. Někteří uváděli, že vydělali na provoz, ale na investice jim moc nezbude. Do ledna jim počasí nepřálo, otevřeno bylo jen několik skiareálů. Později část lyžařů odradily silné mrazy.

Ledovou stěnu na skále ve Víru se podařilo otevřít až koncem února. Za dva týdny se na ní přesto vystřídalo více než 500 lezců v ledu. Vírská stěna má za sebou devět sezon, ta poslední byla jedna z nejkratších. O adrenalinové lezení ale byl zájem. „Po té promarněné zimě chtěli lidé stěnu hodně využít a jezdili poměrně intenzivně,“ řekl Slávek Matuška ze spolku, který stěnu provozuje.

Některé lyžařské vleky se na Vysočině rozjely už v první polovině prosince. Nejvíc sjezdovek, okolo patnácti, však bylo otevřeno teprve počátkem března.

Na Šacberku u Jihlavy jezdí vlek bez přerušení od prosince. „Prosinec a leden byl špatný pro všechny. Únor a březen jako by to chtěl dohánět,“ řekl provozovatel skiareálu Pavel Havlíček. Sněhu je pořád dost, lyžovat by se podle Havlíčka mohlo až do Velikonoc. „My ztrátoví nebudeme,“ řekl.

„Na začátku sezony to vypadalo hůř. Ale dá se říci, že to byla taková průměrná sezona, která nám umožní, abychom něco opravili a investovali,“ uvedl Karel Klapač, správce střediska Harusův kopec u Nového Města na Moravě. Tisíce rekreačních běžkařů během zimy využily uměle zasněžené sportovní tratě novoměstské Vysočina Areny; přírodní sníh jim větší část zimy chyběl.

Za průměrnou považuje končící zimu také Jiří Pálka ze sjezdovky na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. „Ten leden byl katastrofální, ale únor to trochu zlepšil,“ zhodnotil. Lidi na tento kopec kromě lyžování lákala i populární rozhledna.

„Pro nás to nebyla zrovna úspěšná sezona,“ řekla Magda Vaňková, která se stará o sjezdovky v Lukách nad Jihlavou a na Křemešníku. Svah v Lukách se podařilo zprovoznit až v polovině února. „Tam budeme rádi, když se dostaneme alespoň na nulu, Křemešník na tom byl lépe,“ uvedla. 

Jako jednu ze slabších vyhodnotil sezonu sjezdovky v Dalečíně její správce Ivo Doležal. Lyžování začalo poslední týden v lednu. „Nestihli jsme Vánoce, které bývají stěžejní. Když byly jarní prázdniny, tak byly kruté mrazy, takže ta účast byla také menší,“ shrnul. Vlek se v Dalečíně úplně zastavil 11. března.

Napsal(a) ČTK | Foto kdesizacvicit.cz
 


 

Kam dál?

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: O víkendu se bude lyžovat na šesti svazích

pátek, 16. března 2018, 08:23

Na Vysočině by o víkendu mělo být v provozu ještě nejméně šest sjezdovek. Na Žďársku se bude lyžovat na Harusově, Fajtově kopci a...

Studenti se na Vysočině připojili k výstražné stávce. Zúčastnili se i...

čtvrtek, 15. března 2018, 17:24

Asi tři stovky studentů z havlíčkobrodského gymnázia a střední zdravotní školy se dnes v poledne připojily k výstražné stávce...

Peníze zbylé z loňska dá Vysočina do nemocnic a grantů. Dostanou také...

středa, 14. března 2018, 13:52

Kraji Vysočina zůstalo z loňského hospodaření 767 milionů korun. Na opravy silnic z nich plánuje dát 200 milionů a dalších 100...

Kraj podpoří modernizaci novoměstské Vysočina Areny. Přispěje pět...

úterý, 13. března 2018, 15:51

Kraj Vysočina plánuje přispět pěti miliony korun novoměstskému Sportovnímu klubu na úpravy Vysočina Areny v Novém Městě na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • ANKETA: Jihlava začne omezovat pouliční...

  • V Jihlavě přibude další dopravní omezení. V...

  • Řidiči, pozor! Zítra si policisté došlápnou...

  • VIDEO: Mladík napadený u City Parku se již...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražští radní podpořili zbourání poškozeného Libeňského mostu

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé. S návrhem na demolici souhlasilo sedm z 11 radních z řad ANO a ČSSD, bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Těžba uhlí v OKD bude klesat, zaznělo při návštěvě vlády

Společnost OKD nyní na Karvinsku těží okolo šesti milionů tun uhlí ročně, postupně tento objem klesne na čtyři, pak na dva miliony tun. Utlumování dolů se bude platit z rezerv, které nyní firma vytváří. Částka potřebná na útlum se odhaduje na 4,9 miliardy korun podle cen platných na začátku roku 2017. Loňský, zatím neauditovaný zisk firmy převyšuje tři miliardy korun. Řekl to dnes předseda dozorčí rady OKD Michal Kuča na začátku návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO) a členů vlády v demisi v sídle společnosti v Karviné.

Karlovarský festival uctí památku Formana a ocení Hanzlíka

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary uctí památku nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana a jako zahajovací film uvede jeho snímek Lásky jedné plavovlásky. Novinářům to řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Cenu prezidenta festivalu za umělecký přínos české kinematografii dostane herec Jaromír Hanzlík. Festival při této příležitosti uvede snímek Bloudění z roku 1965 Antonína Máši a Jana Čuříka. Podle Bartošky rozpočet festivalu bude asi 140 milionů Kč. Letošní 53. ročník tradiční přehlídky se koná od 29. června do 7. července.