Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kraj podpoří modernizaci novoměstské Vysočina Areny. Přispěje pět milionů korun

 
úterý, 13. března 2018, 15:51

Kraj Vysočina plánuje přispět pěti miliony korun novoměstskému Sportovnímu klubu na úpravy Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě. Rozšíření infrastruktury tohoto sportovního areálu má být dokončeno před srpnovým mistrovstvím světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích. Radní kraje dnes doporučili zastupitelstvu Vysočiny dotaci schválit. Novinářům to řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Kraj se rovněž chystá podpořit velké sportovní akce konané ve Vysočina Areně i jinde na Vysočině. „Rada po diskusi doporučuje, protože jsme se k Vysočina Areně přihlásili jako k VIP provozu,“ uvedl hejtman k výše zmíněným dotacím. Podotkl, že kraj podporuje i řadu dalších sportů. 

Sportovní klub připravuje ve Vysočina Areně úpravy s náklady přes 30 milionů korun. Týkat se mimo jiné budou parkoviště pro přenosové vozy či rozšíření asfaltových tratí o více než kilometr. O finanční podpoře projektu klub vyjednává i s ministerstvem školství. Novoměstská radnice na něj už minulý týden slíbila 400 tisíc korun.

Zpevněné tratě podle Jana Skřičky z klubu neslouží jen pro biatlon, ale i pro běžecké lyžování, trénink rychlobruslařů, dětí i pro rekreanty.  „Veřejnosti zpřístupňujeme Vysočina Arenu prakticky denně,“ uvedl. Během letošní zimy podle něj využily uměle zasněžené sportovní tratě tisíce rekreačních běžkařů.

Radní Vysočiny dnes také projednali podporu pro letošní významné závody na Vysočině v celkové výši 6,4 milionu korun. Na letní biatlonové mistrovství světa chtějí poslat dva miliony a tři miliony na Světový pohár v biatlonu, který bude Nové Město na Moravě hostit v prosinci.

Na květnový Světový pohár horských kol ve Vysočina Areně kraj zřejmě dá milion korun a 400 tisíc připravuje pro evropský šampionát v softbalu mužů v Havlíčkově Brodě. Také o těchto dotacích rozhodnou s konečnou platností zastupitelé kraje na zasedání koncem měsíce.

Napsal(a) ČTK | Foto www.biatlon-info.sk
 


 

Kam dál?

Kvůli chřipce už na Vysočině zemřelo sedm lidí. Celkově nemocných...

pondělí, 12. března 2018, 15:05

Během letošní chřipkové epidemie už zemřelo na Vysočině sedm lidí, pět žen a dva muži. Dalších 18 lidí muselo být kvůli vážnému...

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: O víkendu areály navštívily stovky lidí. Někde...

pondělí, 12. března 2018, 08:13

Stovky lidí zamířily o víkendu do lyžařských středisek na Vysočině. V některých skiareálech asi omezí příští týden provoz. Ve...

V lednu a únoru zemřeli na silnicích Vysočiny dva lidé. Přibylo...

pondělí, 5. března 2018, 15:04

Policisté na Vysočině během prvních dvou měsíců vyšetřovali celkem 566 dopravních nehod, což je o 55 nehod více než za stejné...

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Areály nabídly ideální podmínky. Na Šacberku se...

pondělí, 5. března 2018, 08:23

Nejlepší podmínky pro lyžování v této sezoně hlásí lyžařské areály na Vysočině. Silné mrazy ustoupily a na sjezdovky mnohde...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.