Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: Do areálů zamířily stovky lyžařů, provozovatelé jsou spokojeni

 
neděle, 4. února 2018, 16:48

Stovky lidi přilákala tento víkend sluncem zalitá lyžařská střediska na Vysočině. Na svazích bylo vesměs kolem 40 centimetrů technického sněhu.

Asi 45 centimetrů technického sněhu mělo středisko Harusův kopec v Novém Městě na Moravě. Přilákalo několik stovek lyžařů. „Vzhledem k tomu, že bylo dobré počasí, v pátek už byly pololetní prázdniny, teď je mají Brňáci, tak návštěvnost je velmi dobrá, stovky lidí,“ hlásil provozovatel areálu Karel Klapač.

Podobně velký zájem hlásí středisko Fajtův kopec u Velkého Meziříčí. Jak řekl tamější provozovatel Jiří Pálka, návštěvnost areálu, kde je 40 centimetrů technického sněhu, se pohybovala ve stovkách. „Jsme spokojeni. Zatím ještě nepřišly ty mrazy, co byly avizované, ale už to neodtává, svah je trošku přituhlý a podmínky se oproti minulému víkendu zlepšily,“ řekl Pálka.

Mírně podprůměrnou návštěvnost zažil skiareál Šacberk u Jihlavy. Počet lyžařů nedokázala Mirka Kostrhounová ze střediska odhadnout. „Návštěvnost je průměrná, možná oproti jiným mrazivým a slunečným víkendům mírně podprůměrná, ale fronty nebyly a vlek byl plný, jsme spokojeni. Na svahu je 40 centimetrů sněhu, podmínky úžasné, všichni si to velmi chválili a vzhledem k tomu, že má poměrně hodně mrznout, tak počítáme s dalším zasněžováním, abychom podmínky opět zlepšili,“ uvedla Kostrhounová.

Průměrnou víkendovou návštěvnost zažil areál Křemešník u Nového Rychnova na Pelhřimovsku. „Podmínky jsme měli suprové, napadlo nám tam z pátku na sobotu trošku přírodního sněhu, tak to oživil. Všichni byli spokojeni, bez front, takže pohoda,“ pověděla provozovatelka areálu Magda Vaňková.

Desítky lidí zamířily do areálu Karasín v okrese Žďár nad Sázavou. Lyžařské podmínky byly ideální, jen zájem mohl být lepší, popsala provozovatelka Michaela Jedličková. „Ale jsme spokojeni, dnes je krásně, ideální počasí, jak na horách,“ zhodnotila.

Napsal(a) ČTK | Foto snow.cz
 


 

Kam dál?

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: I přes oblevu zůstalo v provozu sedm sjezdovek....

pátek, 2. února 2018, 14:37

Na Vysočině zůstalo přes oblevu v provozu sedm lyžařských sjezdovek, větší část ve výše položeném Ždársku. Další skiareál Dalečín...

Nový web připomíná stoleté příběhy z kraje. Zmíní třeba návštěvu...

pátek, 2. února 2018, 08:11

Desítky až stovky událostí, ale také osobnosti, významné architektonické počiny nebo třeba návštěvy prezidenta Masaryka ve...

Vysočina chce mít víc policistů i policistek. Začne s náborovými...

středa, 31. ledna 2018, 08:16

Aktuálně na Vysočině slouží 1317 policistů, ideální číslo do roku 2022 je 1500 policistů. Nováčci dostanou náborový příspěvek a...

Velká města kraje své byty většinou neprodávají, ani nestaví....

úterý, 30. ledna 2018, 17:54

Největší města na Vysočině využívají svůj bytový fond podstatnou měrou pro důchodce a lidi v tíživé sociální nebo životní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.