Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Novém Městě na Moravě otevřeli nové městské lázně. Vyšly na 99 milionů korun

 
pondělí, 16. listopadu 2015, 12:53

Nové městské lázně v Novém Městě na Moravě jsou v provozu od soboty 14. listopadu. Centrum s bazény, saunami, relaxačními koupelemi a fitness centrem za 99 milionů korun dalo postavit město v Hornické ulici. Při sobotním slavnostním otevření se na prohlídkách lázní střídaly stovky lidí, kteří kvůli velkému zájmu museli u vstupu čekat.

Rekreační areál vznikl na místě staré haly na uhlí pro kotelnu, z centrálního Vratislavova náměstí k němu lidé dojdou za několik minut. Na stavbě od loňského dubna pracovalo sdružení firem PKS a Imos, zatím ke spokojenosti města. „Nic zásadního, co by komplikovalo tu stavbu, jsme nenašli,“ pochvaloval si starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Radnice ale firmám podle dohody zadrží deset milionů korun. Polovinu částky jim vyplatí po půlročním bezproblémovém provozu centra a zbývající peníze po skončení pětileté záruky na toto dílo. 

Novoměstské lázně se podle starosty od ostatních akvaparků v kraji liší tím, že jsou spíše než na zábavu zaměřeny na regeneraci. „Je to víc komorní, víc orientované na zdravý životní styl,“ upřesnil Šmarda.

Ústřední část lázní tvoří bazénová hala s plaveckým bazénem dlouhým 25 metrů, rekreačním bazénem, velkou vířivkou a bazénem pro děti. V plaveckém bazénu se používá chlorovaná voda, zatímco rekreační část nabízí koupání ve slané vodě. V navazující wellness části je kromě několika saun zázemí pro masáže a relaxační koupele, třeba rašelinovou, čokoládovou a pivní. Kondiční část lázní představuje vybavené fitness centrum. Na venkovní terase se lidé mohou slunit s vyhlídkou do zeleného údolí.

Dospělého návštěvníka bude stát hodinový pobyt v centru ve všední den dopoledne 55 korun a od 13 hodin a o víkendech 75 korun. K dispozici bude řada slev. 

Lázně jsou největší investicí desetitisícového města za řadu let. Radnice si na ně půjčila 40 milionů korun, dotovat bude i jejich provoz. Příští rok je připravena uhradit dva miliony z předpokládaných 11 milionů korun potřebných na chod lázní.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Řidičům v Havlíčkově Brodě se uleví, o víkendu skončí dopravní...

sobota, 14. listopadu 2015, 09:20

V Havlíčkově Brodě o tomto víkendu skončí dopravní omezení na opravovaném mostě v Humpolecké ulici. Tento most je součástí...

Vystrkov u Humpolce bude mít novou průmyslovou zónu, práci zde najde...

čtvrtek, 12. listopadu 2015, 10:21

Na volných pozemcích v sousedství dálnice D1 u Vystrkova nedaleko Humpolce plánuje soukromý investor vybudovat novou průmyslovou...

Zájem o dotaci na nový kotel je v kraji veliký, v první dotační vlně...

středa, 11. listopadu 2015, 11:00

V průzkumu na internetu projevilo na Vysočině předběžně zájem o dotaci na výměnu starého kotle za nový ekologičtější zdroj tepla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.