Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

První máj oslaví stylově: zpěvem, tancem a vínem

úterý, 28. dubna 2015, 15:13SpolečnostKulturaPelhřimovsko
 

Pátek, první máj, růžového vína, tance a zábavy čas. Asi tak si letošní první květnový den budou pamatovat v Kamenici nad Lipou. Vinotéka Kamil Přech ve spolupráci s kulturními zařízeními města chystají oslavu tohoto svátku ve velkém stylu.Akce...

 

Jihlavský Perkmistr je posvěcený

úterý, 28. dubna 2015, 11:36SpolečnostKulturaJihlavsko
 

Novému pivu z jihlavského pivovaru - Perkmistrovi - dnes požehnal otec Petr, farář Římskokatolické farnosti u kostela svatého Jakuba. Teď bude pět týdnů zrát a poté se vydá k zákazníkům.

 

V havlíčkobrodském hokeji bylo údajně vzneseno úřední obvinění

úterý, 28. dubna 2015, 08:57PolitikaSportHavlíčkobrodsko
 

Policejní vyšetřování problémů havlíčkobrodského hokeje se posunulo. Údajně proti pěti soukromým osobám a dvěma právnickým subjektům bylo vzneseno obvinění z dotačního podvodu dle §212 trestního zákoníku a trestného činu dle §216 Legalizace výnosů...

 

V Jihlavě řádí ebola, jde jen o cvičení

pondělí, 27. dubna 2015, 14:03KrimiZdravíJihlavsko
 

Pět desítek hasičů, zdravotníků, policistů, strážníků městské policie, zdravotnického personálu, pracovníků Krajského hygienické stanice a dalších účastníků se v pondělí dopoledne zapojilo do taktického cvičení složek integrovaného záchranného...

 

Jarní migrace obojživelníků u Panského rybníka začala

pondělí, 27. dubna 2015, 13:10SpolečnostKulturaJihlavsko
 

U Panského rybníka v katastrálním území Kamenice u Jihlavy byl v loňském roce za finanční spoluúčasti Kraje Vysočina instalován na podzim podél trasy Kamenice – Třebíč systém trvalých bariér k ochraně migrujících obojživelníků, zejména blatnice...

 

Večerníček slaví také v Jihlavě

pátek, 24. dubna 2015, 07:42SpolečnostKulturaJihlavsko
 

Večerníček slaví 50. narozeniny a Česká televize zve nejen děti, ale i jejich rodiče a kamarády, aby přišli oslavovat také. Do jihlavského CineStaru můžete přijít slavit již tuto sobotu. Vstup je zdarma a pobaví se celá rodina.

 

Policisté hledají svědky dopravní nehody

čtvrtek, 23. dubna 2015, 13:11KrimiPelhřimovsko
 

Pelhřimovští policisté se obracejí se žádostí o spolupráci na širokou veřejnost při hledání svědků dopravní nehody, která se stala ve středu 22. dubna v 15.50 hodin v Pelhřimově.

 

Pohřeb Jardy Holíka: Velká smuteční slavnost Jihlavy i hokejového světa

čtvrtek, 23. dubna 2015, 08:08SpolečnostPolitikaKulturaJihlavsko
 

Je to velká událost. I když velmi smutná. Pohřeb Jaroslava Holíka je pro metropoli Vysočiny velkou událostí už podle rozsahu příprav. Už několik dní před pohřebním obřadem v jihlavském krematoriu upozorňuje jihlavská radnice na malou kapacitu...

 

Den Země se bude v Pelhřimově slavit ve čtvrtek

pondělí, 20. dubna 2015, 14:41VzděláníPelhřimovsko
 

Velkých oslav u příležitosti Dnu Země se můžete zúčastnit v Pelhřimově. Tamní Středisko ekologické výchovy Mravenec ho pořádá již po sedmnácté. Oslava se koná v Děkanské zahradě v Pelhřimově od 9 do 16 hodin.

 

ZOO má pro návštěvníky ekologický kelímek

pondělí, 20. dubna 2015, 13:39SpolečnostKulturaJihlavsko
 

Originální vratné kelímky si pro své návštěvníky připravila jihlavská ZOO. Ty se mohou použít místo kelímků na jedno použití. Zoologická zahrada by tak ráda snížila množství odpadu a tím i velikost dopadu na přírodu.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.