Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLBY 2018: Je před námi druhá volba zástupců do Senátu. Týká se i dvou obvodů na Vysočině

 
čtvrtek, 11. října 2018, 17:15

Za necelých 24 hodin se po týdnu opět otevřou volební místnosti. Je totiž před námi druhé kolo senátorských voleb, protože horní komora Parlamentu ČR musí být opět o jednu třetinu obměněna.

Lidé v našem kraji mají možnost přijít k urnám na dvou místech – konkrétně do Třebíče (obvod 53) a do Chrudimi, tedy do obvodu, pod který spadá i část Havlíčkobrodska (obvod 44). Do druhého kola postupují za obvod 44 Chrudim: Daniel Herman (KDU - ČSL) a Jan Tecl (ODS+STAN+STO).  Za obvod 53 Třebíč: Hana Žáková (STAN) a Miroslav Michálek (ANO 2011).

Volební místnosti budou otevřené v obvyklých časech, tedy v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Hlasovací lístky budou pro voliče k dispozici přímo ve volebních místnostech.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Politické strany v Jihlavě preferují koalici bez hnutí ANO....

úterý, 9. října 2018, 19:47

Voliči měli v Jihlavě během uplynulého víkendu možnost v komunálních volbách vybírat z deseti stran a hnutí, v jihlavském...

Aktualizováno 8. října 2018, 22:27

VOLBY 2018: Jaká jména budou mluvit za Jihlaváky v novém...

neděle, 7. října 2018, 18:17

Letošní komunální volby jsou již za námi a už je tedy jasno, kdo na následující čtyři roky usedne v Jihlavě do zastupitelských...

Politické strany si vyhodnotily volební výsledky. S kým půjdou do...

pondělí, 8. října 2018, 18:52

Všechny hlasy jsou sečteny, počet mandátů je rozdělen, o vládnoucí koalici však v Jihlavě rozhodnuto zdaleka není. K prvnímu...

Josef Sklenář se vzdal zastupitelského mandátu Žijeme Jihlavou,...

pondělí, 8. října 2018, 17:16

Po volbách neuplynul ani jeden pracovní den a na jihlavském magistrátu byla podána první rezignace na post jihlavského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krev pro dítě s leukémií. Facebookem se šíří další hoax

Řada lidí v posledních dnech a hodinách sdílela výzvu na pomoc dítěti s leukémií, které potřebuje darovat krev. Zpráva se šíří velmi rychle, jde ale o další z hoaxů.

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali budějckého náměstka pro dopravu

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka budějckého primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod, proč koalice náměstka odvolala, na jednání nepadl. S největší pravděpodobností jde o spojitost s nedávnými informacemi ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka.

Kontroverzního Kušnarenka vyloučilo ze svých řad Ústředí muslimských obcí

Ústředí muslimských obcí se v neděli rozhodlo jednohlasně zrušit členství Leonida Kušnarenka. Dnes už bývalý předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Jeho výzva podle Výkonné rady Ústředí muslimských obcí poškozuje celou muslimskou společnost a proto bylo jeho vyloučení nutné.