Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavský půlmaraton ovládl Jakub Exner, mezi ženami byla nejrychlejší Olga Krčálová

 
pondělí, 9. září 2019, 15:10

Takřka ideální podmínky pro vytrvalostní sport přinesl šestý ročník Jihlavského půlmaratonu. Nejrychlejším závodníkem byl v neděli Jakub Exner, mezi ženami dominovala Olga Krčálová.

Počasí bylo krásné a závodu se zúčastnilo okolo pěti stovek nadšených běžců. Občas vykukovalo smuníčko, vál slabý vítr, příjemná „běžecká“ teplota, zkrátka paráda!

V absolutním pořadí žen dosáhly nejrychlejších časů Olga Krčálová, Petra Novotná a Jana Pazourková. Mezi muži proťal cílovou pásku nejdřív Jakub Exner, následován Danielem Kučerou a Davidem Vaňkem.

Letošní závod jsme věnovali malé Natálce. Díky účastníkům doprovodného Rodinného běhu se podařilo vybrat peníze, které napomůžou rehabilitaci této šestileté holčičky, která trpí dětskou mozkovou obrnou a epilepsií.

Všechny výsledky najdete na webu závodu ZDE.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jihlavský půlmaraton
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 31. srpna 2019, 14:30

Judista Lukáš Krpálek vyválčil zlato na mistrovství světa!

sobota, 31. srpna 2019, 13:12

Fantastického úspěchu dosáhl judista Lukáš Krpálek. Jihlavský rodák na mistrovství světa v Japonsku vyhrál všech pět zápasů v...

Jihlavák Krpálek dnes slaví velké výročí. Už tři roky je majitelem...

neděle, 11. srpna 2019, 10:06

Před třemi lety jste jeho jméno možná ani neznali. Po olympiádě v Rio de Janeiro, která se konala v roce 2016, se to ale u...

Juniorky FBŠ Jihlava zazářily na prestižním mezinárodním turnaji,...

sobota, 20. července 2019, 19:20

Vynikající stopu zanechal jihlavský mládežnický florbal na největším mezinárodním turnaji konaném v České republice. Juniorky FBŠ...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.