Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Juniorky FBŠ Jihlava zazářily na prestižním mezinárodním turnaji, vybojovaly historický bronz

 
sobota, 20. července 2019, 19:20

Vynikající stopu zanechal jihlavský mládežnický florbal na největším mezinárodním turnaji konaném v České republice. Juniorky FBŠ Jihlava se v nabité konkurenci probojovali až k bronzovým medailím, dobře si vedly i další tři celky, které jihlavský klub na Prague games vyslal.

Na čtyřdenní turnaj Prague games, který slouží také jako předsezónní příprava, dorazilo více 400 týmů ze 14 zemí. FBŠ Jihlava zastupovaly čtyři týmy - chlapci v kategorií do 15 a 18 let a děvčata do 16 a 18 let.

A právě dívčí týmy zaznamenaly velmi dobré výsledky. Mix žákyň a dorostenek v G16 vyhrál svoji skupinu, zastavily je až výrazně starší soupeřky ze Švédska v šestnáctifinále.

To juniorky ve spanilé jízdě došly až do semifinále turnaje, čímž si zajistily bronzové medaile, z tohoto prestižního turnaje historicky první. Po bronzu z před třech týdnů v Brně tak v krátké době přiváží další medailové umístění z mezinárodního turnaje.

Senzační cestu turnajem zdobil především týmový výkon podpořený formou Kateřiny Seemannová (nejlepší střelkyně a nejužitečnější hráčka turnaje ve své kategorii) a Natálie Vančurové v brance.

V průběhu turnaje zaváhaly juniorky FBŠ Jihlava jen v zápae s pražskými Bohemians, kdy velkou herní převahu nedokázaly přetavit v branky a smolně prohrály. Paradoxně je to poslalo těžší cestou turnajovým pavoukem a výkony rostly od zápasu k zápasu.

Děvčata dále vyřadily reprezentační tým Německa a jeden ze švýcarských reprezentačních týmů. Po těsném postupu následoval další silný tým ve čtvrfinále - Zurich. Ve skvělém utkání se dařilo i střelecky a soupeřky tak odlétaly z Prahy s debaklem 7:1.

Čtvrfinále a semifinále však dělily pouze čtyři hodiny, s přesunem přes Prahu zbylo pramálo času na regeneraci na vrchol turnaje.  Bojovný zápas s Vítkovicemi rozhodla až čtvrtá branka v jihlavské přesilové hře, pátá byla při závěrečné power-play.

Ani tak nelze výsledek hodnotit jinak než pozitivně. Jihlavské hráčky prošly těžkou cestou, avšak se skvělými výsledky a zaslouženě získaly bronz. Turnaj potvrdil, že práce v omezeným podmínkých na Vysočině přináší své plody a juniorky patří mezi uzkou republikovou špičku.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jaroslav Šula | Zdroj FBŠ Jihlava
 


 

Kam dál?

Gladiators velkému favoritovi dlouho vzdorovali, do Czech Bowlu však...

pátek, 5. července 2019, 19:40

K účasti ve finále nejvyšší soutěže amerického fotbalu neměli po značnou část zápasu daleko, nakonec na ni ale nedosáhli. V...

Gladiátory čeká v pátek semifinále Paddock ligy, budou chtít zaskočit...

čtvrtek, 4. července 2019, 10:43

Vysočinské Gladiátory čeká v pátek největší zápas v historii klubu. Hned první rok mezi elitou si totiž vybojovali účast v...

Handicapovaní plavci z jihlavského klubu Vodomílek si z mezinárodních...

středa, 3. července 2019, 08:27

Plavci jihlavského klubu Vodomílek zaznamenali vynikající výsledky na Letních evropských hrách handicapované mládeže, které se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.