Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Devátý ročník Jihlavské 24 MTB ovládl Martin Palásek, najel téměř 430 kilometrů

 
pondělí, 20. května 2019, 10:34

Absolutním vítězem letošního devátého ročníku čtyřiadvacetihodinového závodu horských kol v Jihlavě se stal Martin Palásek před Radkem Musilem a Jiřím Čáslavou. Palásek dokázal ujet 51 kol měřících přes osm kilometrů. S celkovou délkou 428,4 kilometru ale rekord závodu z roku 2016 nepokořil. Tehdy dokázal Tomáš Kozák ujet 442 kilometrů.

Palásek z týmu Exposped jel jihlavský závod letos pošesté. „Poprvé u nás byl v roce 2014. Závod tehdy propršel a museli jsme ho předčasně ukončit. Přesto ho závodění tak nadchlo, že už dokázal vyhrát ve své kategorii a dnes se stal absolutním vítězem,“ řekl Jiří Holoubek, ředitel závodu.

Kompletní výsledky závodu naleznete ZDE.

Závod Jihlavská 24 MTB je součástí Československého seriálu 24 hodin MTB. V Jihlavě se jezdí od roku 2011. Už třikrát byl také mistrovstvím České republiky na 12 a 24 hodin. Naposledy loni, kdy se stal absolutním vítězem Martin Hovanec. Letos Hovanec vyhrál svoji kategorii do 39 let a v absolutním pořadí byl s odjetými 46 koly čtvrtý.

Nejstarší mezi 246 závodníky jihlavského závodu byl Zdeněk Kříž z Třeště, který se narodil v roce 1947. „Je to tradičně nejstarší závodník už asi čtyři roky za sebou. Každý rok říkal, že jede naposled. Letos mu bude 72 a už to neříká,“ uvedl Holoubek. Kříž dokázal v závodu, který oficiálně skončil dnes v poledne, ujet 16 kol. Najel přes 134 kilometrů.

Závod má podle Holoubka pravidelně i zahraniční účastníky –  Slováky, Němce nebo Rakušany. Jeho trasa prochází historickým městským centrem, zatímco jinde se závodí v přírodě. Závodní okruh s převýšením 180 metrů vede městským parkem Heulos, Březinovými sady ke Staré plovárně a zpátky ulicemi města a přes centrální Masarykovo náměstí. Závodníci jezdí po zpevněných cestách, asfaltu i žulové dlažbě. „Trať je stále stejná, jsme limitovaní tím, že nesmíme křížit hlavní dopravní tahy,“ řekl Holoubek. Okruh měří 8,4 kilometru.

 

Foto Tomáš Kaser | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Gladiátoři ve šlágru ligy schytali lekci od pražských Lions. Výsledek...

sobota, 18. května 2019, 20:03

Už dlouho to nezažili. Gladiátoři museli poprvé v prvoligové sezóně okusit hořkost porážky. Ve šlágru Paddock ligy, souboji dosud...

O víkendu se uskuteční další ročník Jihlavské 24 MTB. Start závodu...

středa, 15. května 2019, 11:13

Nadcházející víkend 17. a 19. května se v Jihlavě uskuteční už devátý ročník vytrvalostního závodu na horských kolech - Jihlavská...

Gladiátoři ovládli další přestřelku a dál zůstávají suverénní....

neděle, 5. května 2019, 18:59

Vítězná série Gladiators v Paddock lize se nezastavila ani ve čtvrtém zápase. Vysočinu opět podržel produktivní útok a plzeňští...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.