Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ze závodů handicapovaných si plavci z jihlavského klubu Vodomílek přivezli řadu medailí

 
neděle, 28. dubna 2019, 19:26

Handicapovaní plavci jihlavského klubu SK Vodomílek zaznamenali na posledních závodech v Jindřichově Hradci doslova medailové žně. Hned deset z nich výrazně promluvilo do pořadí na čelních pozicích. Odměnou nebyly závodníkům jen cenné kovy, ale i nádherná atmosféra, která plavecké soutěže provázela.

Tradiční plavecké závody handicapovaných v Jindřichově Hradci proběhly v sobotu 13. dubna. V tomto jihočeském městě bývají závody vždy tematicky laděné, letos padla volba na "divoký západ" a byla to trefa do černého. „Díky této stylizaci jsou závody v Jindřichově Hradci jedny z nejkrásnějších v průběhu roku, mají to vždy krásně udělané,“ chválí Lucie Bouchnerová, která v klubu Vodomílek pravidelně pomáhá.

Samotných závodů se kromě Jihlavanů účastnili plavci z Kutné Hory, Prahy, Ostravy a z pořádajícího klubu SK Kapři Jindřichův Hradec. Nejvíce medailí z reprezentantů klubu Vodomílek si přivezla Magdička Vaňková (zlatá za 50 m VZ, stříbrná 50 m Z a bronzová 50 m P), dále pak zazářil Martin Císař (zlatá 50 m VZ, stříbrná 50 m Z, bronzová 50 m P), Honza Bajer (zlatá 50 m VZ, stříbrná 50 m Z a bronzová 50 m P) nebo Vašek Havel (zlatá 50 m VZ, stříbrná 50 m Z a bronzová 50 m P).

Honza Brychta dále vybojoval zlatou medaili na 50 m VZ ve své rozplavbě, Jarda Kváš zvítězil ve své rozplavbě na 50 m VZ, Matěj Matoušek byl první na 50 m VZ a 50 m Z, Dan Skořepa si přivezl zlatou medaili ve své kategorii na 50 m VZ a bronzovou medaili na 50 m P, stejně jako Jindřiška Veselá ve své rozplavbě.

Veliká gratulace patří i nejmladší závodnici, Karolínce Hájkové, která skončila na 5. místě při plavbě s asistentem na 50 m VZ. Její snaha byla však oceněna zlatou medailí. „Vyhlášení výsledků probíhalo v nádherné indiánské atmosféře s bohatým kovbojským programem a musím říct, že se všem tyto závody moc líbily,“ nešetří s komplimenty Lada Kořínková, předsedkyně SK Vodomílek.

SK Vodomílek poskytuje tělesně postiženým lidem možnost zaplavat si pravidelně v bazénu, bezpečně pod dozorem asistenta a trenéra. Těm plavcům, kteří mají zájem a potřebné schopnosti, umožní sportovní trénink a účast na závodech tělesně postižených. Závodníci pak soutěží na všech olympijských tratích rozděleni podle svého zdravotního stavu do deseti kategorií.

Vznik klubu byl inspirován KONTAKTEM bB. Rozjezd programu čerpal z unikátní metody KONEV čtyřnásobného paralympijského vítěze Martina Kováře a jeho trenéra Jana Nevrkly. Tato originální metodika je založena na individuálním přístupu instruktorů k plavcům. KONTAKT bB realizoval prvotní školení dnešních pracovníků SK Vodomílek a dobrovolníkům klubu je umožňována praxe a zapojení do školícího programu KONTAKTU bB.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto SK Vodomílek | Zdroj SK Vodomílek
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 27. dubna 2019, 19:55

Vysočina Gladiators dál válcují Paddock ligu. Nad brněnskými...

sobota, 27. dubna 2019, 14:44

Gladiátoři zůstávají na vítězné vlně, uspěli totiž i ve třetím zápase Paddock ligy. V utkání, které bylo přenášeno televizními...

Havlíčkobrodští zápasníci nemají v ČR konkurenci, jsou druhým...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 17:42

Zápasníci trénující pod hlavičkou TJ Jiskra Havlíčkův Brod patří v republikovém měřítku k nejlepším a na domácích soutěžích stěží...

Dosud vítězní Gladiátoři v sobotu opět před domácím publikem. V...

úterý, 23. dubna 2019, 20:31

Jihlava hlásí fotbalový svátek! Ve 4. kole Paddock ligy se na domácím hřišti na stadionu FC Vysočina v televizním zápase střetnou...

David skolil Goliáše! Gladiators přestříleli Ostravu a jsou v čele...

neděle, 21. dubna 2019, 20:47

Další ofenzívní galapředstavení, další výhra. Tato rovnice platila i ve druhém utkání Vysočiny Gladiators v nejvyšší Paddock...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.