Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ze závodů handicapovaných si plavci z jihlavského klubu Vodomílek přivezli řadu medailí

 
neděle, 28. dubna 2019, 19:26

Handicapovaní plavci jihlavského klubu SK Vodomílek zaznamenali na posledních závodech v Jindřichově Hradci doslova medailové žně. Hned deset z nich výrazně promluvilo do pořadí na čelních pozicích. Odměnou nebyly závodníkům jen cenné kovy, ale i nádherná atmosféra, která plavecké soutěže provázela.

Tradiční plavecké závody handicapovaných v Jindřichově Hradci proběhly v sobotu 13. dubna. V tomto jihočeském městě bývají závody vždy tematicky laděné, letos padla volba na "divoký západ" a byla to trefa do černého. „Díky této stylizaci jsou závody v Jindřichově Hradci jedny z nejkrásnějších v průběhu roku, mají to vždy krásně udělané,“ chválí Lucie Bouchnerová, která v klubu Vodomílek pravidelně pomáhá.

Samotných závodů se kromě Jihlavanů účastnili plavci z Kutné Hory, Prahy, Ostravy a z pořádajícího klubu SK Kapři Jindřichův Hradec. Nejvíce medailí z reprezentantů klubu Vodomílek si přivezla Magdička Vaňková (zlatá za 50 m VZ, stříbrná 50 m Z a bronzová 50 m P), dále pak zazářil Martin Císař (zlatá 50 m VZ, stříbrná 50 m Z, bronzová 50 m P), Honza Bajer (zlatá 50 m VZ, stříbrná 50 m Z a bronzová 50 m P) nebo Vašek Havel (zlatá 50 m VZ, stříbrná 50 m Z a bronzová 50 m P).

Honza Brychta dále vybojoval zlatou medaili na 50 m VZ ve své rozplavbě, Jarda Kváš zvítězil ve své rozplavbě na 50 m VZ, Matěj Matoušek byl první na 50 m VZ a 50 m Z, Dan Skořepa si přivezl zlatou medaili ve své kategorii na 50 m VZ a bronzovou medaili na 50 m P, stejně jako Jindřiška Veselá ve své rozplavbě.

Veliká gratulace patří i nejmladší závodnici, Karolínce Hájkové, která skončila na 5. místě při plavbě s asistentem na 50 m VZ. Její snaha byla však oceněna zlatou medailí. „Vyhlášení výsledků probíhalo v nádherné indiánské atmosféře s bohatým kovbojským programem a musím říct, že se všem tyto závody moc líbily,“ nešetří s komplimenty Lada Kořínková, předsedkyně SK Vodomílek.

SK Vodomílek poskytuje tělesně postiženým lidem možnost zaplavat si pravidelně v bazénu, bezpečně pod dozorem asistenta a trenéra. Těm plavcům, kteří mají zájem a potřebné schopnosti, umožní sportovní trénink a účast na závodech tělesně postižených. Závodníci pak soutěží na všech olympijských tratích rozděleni podle svého zdravotního stavu do deseti kategorií.

Vznik klubu byl inspirován KONTAKTEM bB. Rozjezd programu čerpal z unikátní metody KONEV čtyřnásobného paralympijského vítěze Martina Kováře a jeho trenéra Jana Nevrkly. Tato originální metodika je založena na individuálním přístupu instruktorů k plavcům. KONTAKT bB realizoval prvotní školení dnešních pracovníků SK Vodomílek a dobrovolníkům klubu je umožňována praxe a zapojení do školícího programu KONTAKTU bB.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto SK Vodomílek | Zdroj SK Vodomílek
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 27. dubna 2019, 19:55

Vysočina Gladiators dál válcují Paddock ligu. Nad brněnskými...

sobota, 27. dubna 2019, 14:44

Gladiátoři zůstávají na vítězné vlně, uspěli totiž i ve třetím zápase Paddock ligy. V utkání, které bylo přenášeno televizními...

Havlíčkobrodští zápasníci nemají v ČR konkurenci, jsou druhým...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 17:42

Zápasníci trénující pod hlavičkou TJ Jiskra Havlíčkův Brod patří v republikovém měřítku k nejlepším a na domácích soutěžích stěží...

Dosud vítězní Gladiátoři v sobotu opět před domácím publikem. V...

úterý, 23. dubna 2019, 20:31

Jihlava hlásí fotbalový svátek! Ve 4. kole Paddock ligy se na domácím hřišti na stadionu FC Vysočina v televizním zápase střetnou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.