Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Snový úvod, špatný závěr. Jihlavské florbalistky nakonec přestřílely Rtyni 9:6

Naprosto jednoznačný zápas se málem změnil v drama. Zhruba tak vypadal první zápas florbalistek SK Jihlava v novém roce. S Rtyní v Podkrkonoší vedly Jihlavanky už o osm branek, nakonec zvítězily 9:6. V tabulce první ligy setrvávají na osmé příčce.

Domácí hráčky od začátku zápasu ovládly hru a kontrolovali utkání. Svoje soupeřky na svoji polovinu prakticky nepoštěly a samy si dokázaly vytvořit řadu střeleckých příležitostí. SK Jihlava zatížil konto Rtyně čtyřmi brankami v první a pěti brankami ve druhé třetině, sál inkasoval jen jednou.

Možná pod dojmem toho, že se nemůže nic stát, bylo třetí dějství zápasu odehráno laxně. Hostující hráčky měly najednou prostor ke hře a ukázaly, že florbal také umí. Náskok pěti góly snížily na tříbrankový, víc už defenzíva Jihlavy nedovolila. Budiž poslední třetina ponaučením do dalších zápasů.

SK Jihlava - Orel Rtyně v Podkrkonoší 9:6 (4:0, 5:1, 0:5)

Branky:  Bednářová 3, Korešová 2, Váňová 2, Federselová, Sedláčková

Sestava: Miksová, Kratochvílová, Svobodová, Bednářová, Korešová, Váňová, Syslová, Sedláčková, Boháčková, Rozehnalová, Federselová, Bártová, Kastnerová, Cempírková

Foto SK Jihlava | Zdroj SK Jihlava

Štítky SK Jihlava, florbal, ženy, první liga, Rtyně v Podkrkonoší, florbalista, FC Vysočina Jihlava

Snový úvod, špatný závěr. Jihlavské florbalistky nakonec přestřílely Rtyni 9:6 | Ostatní sporty | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny