Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tak přece jen mezi českou elitou! Gladiators budou hrát v první lize amerického fotbalu

 
pátek, 17. srpna 2018, 08:02

To, co se zdálo být aspoň pro další sezónu Gladiátorům odepřeno, se stává skutečností. Právě tým z Vysočiny zaplní uvolněné místo v první lize, tedy nejvyšší české soutěži amerického fotbalu. Znamená to mimo jiné to, že Gladiators dosáhli zcela unikátního třetího postupu za sebou.

Když jste navečer v neděli 15. července, těsně po porážce s Ústím nad Labem, pohlédli do tváří hráčů Vysočina Gladiators, ve většině případů se zrcadlil smutek a zklamání. Jistě, finále druhé ligy bylo splněním předsezónního cíle, nicméně druhá finálová porážka ve dvou letech zabolela. A co víc, měla znamenat to, že brány do elitní první ligy zůstavájí minimálně na rok zabouchnuty.

Nyní se ukazuje, tento smutek byl spíše přechodný. Tento týden se totiž potvrdilo, že nejlepší tým první ligy Prague Black Panthers pro příští sezónu okusí rakouskou ligu, která patří mezi nejtěžší v Evropě. V první lize se tak uvolnilo jedno místo pro tým, který prohrál v Silver Bowlu, ve finále druhé ligy. A tím jsou Gladiátoři. 

„Trochu jsme tušili, že reálná šance hrát první ligu i přes porážku v Silver Bowlu existuje,“ přiznává Martin Kulha, který v klubu zastává pozici manažera a na hřišti defenzivního linemana. „Věděli jsme, že Panteři mají z rakouské ligy nabídku a na konci července vešlo ve známost, že přihlášku skutečně podali,“ popisuje.

Po skončené druholigové sezóně se hráči a realizační tým Gladiators sešli, aby se rozhodli, jestli volné místo v nejvyšší soutěži skutečně vezmou. „Shodli jsme se, že není důvod jí odmítnout. I z toho důvodu, že bez Ústí a Přerova, který by teoreticky šel místo nás, by druhá liga už nebyla příliš konkurenceschopná,“ objasňuje Kulha.

Zázemí Vysočiny je pro první první ligu více než dostatečné, finanční situace se bude odvíjet i nákladů na zahraniční posily, tzv. importy. „Znovu se očekává Josh, kromě něj je v jednání i americký quarterback, trenér a ještě jeden Evropan,“ vypočítává možné doplnění týmu víc než metrákový hromotluk. „Pokud se posily vydaří, mohli bychom hrát v první lize důstojnou roli, po odchodu Panterů se bude dát hrát s kýmkoli. Ale konkrétní cíle po mně ještě nechtějte,“ uzavírá s úsměvem Martin Kulha.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Facebook Vysočina Gladiators
 


 

Kam dál?

Jakub Göth a Robin Demeter z Jihlavy budou reprezentovat ČR na...

středa, 8. srpna 2018, 20:14

Hned dva zástupci jihlavské malé kopané budou reprezentovat Českou republiku na blížícím se evropském šampionátu. Obhajovat...

Vyznamenání pro Gladiátory. Hned čtyři byli nominovaní do kádru české...

čtvrtek, 26. července 2018, 22:09

Další potvrzením toho, že Vysočina Gladiators jsou jedním z nejprogresivnějších týmů amerického fotbalu v České republice, byla...

Z FBŠ Jihlava až do juniorské reprezentace. Je to pro mě veliká čest,...

středa, 25. července 2018, 14:05

Moc pěkného úspěchu a ocenění svých florbalových schopností a dovedností se dočkala útočnice FBŠ Jihlava Kateřina Seemannová....

Cesta do první ligy se zastavila ve finále. Gladiators prohráli s...

neděle, 15. července 2018, 21:19

Jihlava nebude mít v příští sezóně žádný seniorský sportovní tým v nejvyšší soutěži. Zvrátit toto tvrzení mohli v neděli američtí...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.