Počasí dnes15 °C, zítra18 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Jihlavské letní kino také tento rok hostilo divácky atraktivní závod dřevorubců s názvem Eurojack. Své síly v sedmém ročníku změřili ti nejlepší dřevorubci Evropy. Adrenalinovou podívanou opět tradičně doplnil festival malých pivovarů Jihlavské pivní pábení a v sobotu večer také hudební festival Pilník.

„Na jihlavském amfiteátru se letos rozezněla hned dvakrát švýcarská hymna. První se ve finálovém kole mezi muži umístil Christophe Geissler a první místo mezi třemi finálovými ženami obhájila Yolanda Hagmann,“ přiblížila Katarína Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí, který závod spolupořádá.

Celkově se zúčastnilo 48 soutěžících, z toho 10 odvážných žen a 13 domácích reprezentantů. Mezi finálové závodníky z Rakouska, Německa či Švýcarska se probojovali také tři čeští šampioni a nejlepší český dřevorubec David Síla dokázal opět obhájit třetí místo, stejně jako v minulém roce.

„Do finále se dostal také Radek Šerý z Pávova, který se umístil na 12. místě. Dalším jihlavským finalistou byl Josef Pavlíček jr., ten se umístil na 16. místě,“ doplnila k zástupcům z Vysočiny z tiskového oddělení jihlavské radnice Aneta Hrdličková.

I přes horko a následný přívalový déšť akci navštívily tisíce diváků.

Podívejte se do fotogalerie, jak to celé probíhalo.

Eurojack 2018

Čtvrtek, 14. června 2018, 09:37

Foto Jakub Koumar

Štítky Eurojack, dřevorubci, mistrovství, dřevorubec, Evropa, Německo, Rakousko, Švýcarsko, přívalový déšť