Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek
Bez reklam

Jihlavské florbalistky dohrály. SK i FBŠ vypadly v prvoligovém osmifinále

Poměrně brzy končí sezóna pro oba ženské prvoligové týmy florbalistek. Oba jihlavští rivalové si neporadily se svými osmifinálovými soupeři a potvrdily tak, že tento ročník nebude zapsán zlatým písmem.

FBŠ Jihlava prožila tragickou základní část a s jedinou výhrou obsadila poslední místo tabulky. Není proto divu, že si je jako soupeře pro osmifinále vybral tým z Brna, který základní část vyhrál. Papírové předpoklady se pak nakonec vyplnily. V prvním utkání Jihlavanky zdatně vzdorovaly a rozhodující náskok si Brno vypracovalo až v závěrečné třetině. Odveta pak byla zcela v režii favoritek z Moravy, které se po jasné výhře mohly připravovat další kolo play-off.

itelligence Bulldogs Brno - FBŠ Jihlava 7:2 (3:0, 1:2, 3:0)

FBŠ Jihlava - itelligence Bulldogs Brno 1:12 (0:3, 0:2, 1:7)

Ani SK Jihlava neprožila povedenou sezónu. Hlavně začátek soutěže ji nezastihl v dobrém rozmaru a ani zlepšení v závěru základní části nestačilo na lepší než na sedmou příčku. V prvním kole play-off se tak utkal se Šitbořicemi. První dva zápasy byly extrémně vyrovnané. V úvodním utkání byly šťastnější hráčky Pramosu, které v rozhodly až gólem v prodloužení. Jihlavanky odpověděly ve druhém klání, když v infarktovém závěru nejprve vyrovnaly a sérii vyrovnaly v samostatných nájezdech. Rozhodující zápas však SK nezvládl a po zejména po výpadku v třetí třetině musely skousnout krutý výsledek 8:2

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators - SK Jihlava 8:7p (1:1, 3:1, 3:5 - 1:0)

SK Jihlava - PRAMOS Šitbořice FbC Aligators  4:3pn (0:2, 0:0, 3:1 - 0:0)

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators - SK Jihlava 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)