Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří
Bez reklam

Jihlavský triatlonista Tomáš Bednář zazářil na závodech v Egyptě, dvakrát se dostal na pódium

Nomen - omen. Jihlavský závodník Tomáš Bednář plně dostál svému jménu a během víkendových triatlonových závodech v egyptské Hurghadě se hned dvakrát umístil na "bedně". Úspěšně tak zakončil závodní sezónu.

Jihlavský sportovec Tomáš Bednář, člen Elitavers - Sportovní akademie Jihlava, se v Egyptě postavil na start rovnou čtyř závodů. V pátek a v sobotu odehrál závodní dvouden a jeho výsledky byly více než povedené.

Nejcennější je 3. místo z královské disciplíny a tou je olympijský triatlon na tratích 1 500 m plavání - 44 km cyklistiky - 10 km běh. V pátek byl ještě druhý v triatlonovém supersprintu. Dvoudeního triatlonového zápolení se zúčastnila početná konkurence více než tisíce závodníků. Místní závodníci jsou velmi dobří plavci a běžci, naopak na cyklistické části měl výhodu jihlavský triatlet, který trať doslova na svém speciálu Maxbike prolétl.

„V Hurghadě bylo vše bylo perfektně připravené, tratě uzavřené a bezpečí zde bylo maximální. Resort, kde se závod konal je velmi pěkný,“ pochvaluje si Bednář lokalitu, kde se závody konaly. „Byly jedny z nejhezčích závodů, které v této sezóně absolvoval, i když byly kvůli čtyřicetistuňovému horku hodně náročné.“

Pro Tomáše Bednáře to byl 31. a poslední závod v této sezóně. Po sezóně ho čeká zasloužený odpočinek, ale už tento týden absolvuje jednání, kde se bude sestavovat plán závodů a soustředění na rok 2018.

Sahl Hasheesh Triathlon 2017 (Egypt)

Pátek 17. listopadu 2017

Sprint (triatlon): 0,75 km plavání - 22 km cyklistiky - 5 km běhu, čas 1:07:54, 4. místo celkově.

SuperSprint (triatlon): 0,3 - 11 - 2,5, 35:06, 2. místo celkově.