Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Prvoligoví basketbalisté po skvělém výkonu porazili Olomouc a srovnali stav série na 1:1

Čtvrtfinálová série mezi Olomoucí a Vysočinou se dramatizuje. Zatímco zápas na Hané ovládli domácí, nedělní odveta po obětavém výkonu vyzněla pro tým z Jihlavy. Po výhře 74:61 je tedy jasné, že série se do krajského města ještě vrátí.

Po pátečních problémech se sestavou a z toho vyplývající porážce 79:67 dokázal BC Vysočina plně zmobilizovat své síly a ve druhém zápase čtvrtfinálové série favorizovaného soupeře porazit.

„Pořád se potýkáme se zraněními, jen dneska nám chybělo šest hráčů,“ komentuje zdravotní trable svých svěřenců trenér BC Vysočina Petr Pešout. O to víc oceňoval jejich heroický výkon. „Předvedli jsme skvělý výkon, jsem na kluky neskutečně pyšný.“

Skóre prvního poločasu se přelévalo, oba soupeři se střídali ve vedení. Úvodní čtvrtinu nakonec o pět bodů ovládli domácí a přestože si ve druhé čtvrtině vybudovali až desetibodové vedení, šly oba týmy do šaten za nerozhodného stavu 36:36.

Komplexním výkonem pod oběma koši a nezměrnou bojovností ale si ale domácí během třetí části hry vytvořili rozhodující náskok, který dokázali udržet až do závěrečné čtvrtiny. „Nejdůležitější bylo, že jsme nepustili Olomouc do lehkých košů, do nějakého trháku,“ popisuje Pešout.

Ten měl z nedělního vítězství a srovnání čtvrtfinálové série velkou radost „Byli jsme štastnější, ubjovali jsme to srdíčkem, kluci šli opravdu na krev. Z individuálních výkonů musím poděkovat středním rozehrávačům a podkošovým hráčům.“

Vyřazovací boje pokračují pátečním zápasem v Olomouci, čtvrtý zápas série opět v neděli v Jihlavě. „Tahle série bude asi hodně vyrovnaná, známe se navzájem, je to i vyhecované,“ dodává jihlavský lodivod. Klíčem k sérii bude páteční zápas. Pátky jsou pro nás, jako pro pro amatérský klub, vždycky složité. Snad se dáme zdravotně aspoň částečně dohromady.“

BC Vysočina - Basketbal Olomouc 74:61 (23:18, 13:18, 21:14, 17:11)

Stav série: 1:1.