Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Jihlavská Dukla vyválčila v Ústí všechny tři body. Dál tak drží svou neporazitelnost

V Ústí nad Labem se dnes v podvečer střetly dva celky, které v prvním kole zaznamenaly výhru. Po první bezgólové třetině začala jihlavská Dukla tlačit a vytvářela si šanci za šancí. Ujaly se nakonec dvě - Čachotského a Anděla. Ústí ještě v druhém dějství snížilo. Po tuhém boji ve třetí třetině Jihlaváci své vedení nakonec udrželi. Nejprve totiž skóroval Lichanec, který se individuálně prosadil proti třem obráncům. Snížení Vildumetze dvě minuty před koncem přineslo drama, ale na zvrat už to nestačilo.

První venkovní zápas v sezoně nemohla Dukla dlouho zlomit na svoji stranu. Povedlo se jí to až dvěma slepenými góly v časech 27:26 a 28:48. Nejprve to byl Tomáš Čachotský, který dotlačil kotouč v závaru do branky. Následoval ho Lukáš Anděl, ten pro změnu potrestal chybu ústecké obrany. Slovan ale ještě v téže třetině snížil na jednobrankový rozdíl a třetí třetina tak slibovala boj až do konce. Hostům dal sice dvoubrankový náskok zpět v poslední periodě Peter Lichanec, dvě a půl minuty před koncem však snížil za Slovan Vildumetz. V samotném závěru to zkusili domácí bez gólmana, díky skvělému výkonu Niklase Lundströma se ale skóre už neměnilo - 2:3.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 2:3

Branky a nahrávky: 34. Maršoun (D. Merta, Wojnar), 58. Vildumetz (Stahl) – 28. Čachotský (Poletín, Vála), 29. Anděl (Čermák, Chlubna), 50. Lichanec (Čachotský).

Rozhodčí: Grech, Dědek – Kleprlík, Roischel. Diváci: 724

Ústí nad Labem: Stahl – Zelingr, Müller, Hes, Vl. Brož, D. Málek, Veber, Zukal, M. Zdvořáček – J. Havel, O. Procházka, Vildumetz – Kružík, Roubík, Severa – Maršoun, D. Merta, Wojnar – O. Bláha, Kordule

Jihlava: Lundström – Piegl, Pohl, Půža, Holý, Staněk, Kolář, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Poletín, Čachotský, Lichanec – Fronk, Zeman, Jiránek – Harkabus, Čermák, Chlubna