Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Dukla na okraji propasti! Prohrála v Kladně 3:5 a k jejímu vyřazení schází jediný zápas

V nezáviděníhodné situaci se hokejová Dukla nachází. Prohrála totiž i čtvrtý semifinálový zápas a pokud si chce letos zahrát baráž, už nesmí prohrát. Přestože ve středu Jihlava po dvou třetinách vedla, nakonec Kladnu podlehla 3:5.

I ve čtvrtém zápas ztrácela Jihlava jako první jednu branku rozdílu, hned ve 3. minutě si Jelínkovou nahození za brankovou čáru srazil Honzík. Jenže ještě v téže třetině dokázali hosté otočit skóre po dvou využitých přesilovkách. Nejprve si na Holého sraženou střelu počíhal Adam Zeman, poté ve sktumáži prosadil Matěj Pekr – 1:2.

Ve 29. minutě však srovnal kladenský Svedlund pokusem od modré čáry. Duklu ještě jednou do vedení dostal Matěj Pekr, když proměnil zkušeně samostatný únik.

Vedení 4:3 se ale Dukle rozpadlo hned na začátku třetí třetiny, neboť po 22 sekundách využil početní výhodu 5 na 3 Zikmund. Kladno navíc po dalších třech minutách otočilo skóre Lakosem a v závěru pečetilo třetí bod do prázdné klece. Rytíři vyhráli 5:3, dostali se do vedení v sérii 3:1 a v pátek bude Dukla čelit vyřazení.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Zikmund, Lakos), 28. Svedlund (J. Strnad, Vampola), 41. Zikmund (Jágr, J. Říha), 44. Lakos (J. Strnad, Machač), 60. Vampola (Plekanec, J. Strnad) – 14. A. Zeman (J. Holý), 19. Pekr (Anděl), 31. Pekr (Klíma).

Rozhodčí: Souček, Veselý – Bosák, Maštalíř. Diváci: 5200.

Kladno: Cikánek – Kehar, Říha, Zajíc, Nash, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík.

Jihlava: Honzík – Pohl, Štebih, Matějíček, Kajínek, Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa, Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Bezúch, Zeman, Jiránek – Hrníčko, Osmík, Klíma.

Foto Facebook / Rytíři Kladno

Štítky Dukla Jihlava, Kladno, semifinále, první liga, hokej, FK Dukla Praha, SK Kladno, FC Vysočina Jihlava, Matěj Pekr, Adam Zeman, Rytíři Kladno, Jaromír Jágr, HC Dukla Jihlava

Dukla na okraji propasti! Prohrála v Kladně 3:5 a k jejímu vyřazení schází jediný zápas | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny