Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa
Bez reklam

Dukla udolala Porubu 2:1. Už nyní je jasné, že základní část první ligy dokončí na prvním místě

Dukla Jihlava ovládla základní část první hokejové ligy. Můžeme to tvrdit už čtyři zápasy před jejím koncem, v sobotním utkání si po výgře 2:1 nad Porubou vytvořila nedostižný třináctibodový náskok před svými pronásledovateli.

Dukla se do stvrzení prvního místa pustila s velkou vervou, na gól ale musela čekat až do 31. minuty, kdy přesilovou hru využil Jakub Suchánek. Jenže do dvou minut bylo srovnáno z hole Ctirada Ovčačíka a na rozhodnutí zápasu si muselo počkat 1801 diváků až do třetí třetiny.

V ní využil celkově třetí přesilovou hru Tomáš Čachotský po pasu od Harkabuse. O tři body se ale musela Dukla strachovat do poslední sekundy, neboť 12 sekund před koncem musela bránit oslabení 3 na 6. Když hostujícímu Ovčačíkovi v poslední sekundě ale střela nesedla, bylo jasno - Dukla má jisté prvenství po základní části, když si připsala proti Porubě těsnou výhru 2:1.

HC Dukla Jihlava - HC RT Torax Poruba 2:1 2011 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Suchánek (Čachotský, Dostálek), 45. Čachotský (Harkabus, Werbik) – 33. Ovčačík (Slavík, Dufek).

Rozhodčí: Šutara, Cabák – Bartek, Konvička. Diváci: 1 801.

Jihlava: Brož – Kajínek, Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, Holý, Anděl – Bezúch, Skořepa, Pekr – Dostálek, Werbik, Čachotský – Jiránek, Hlinka, Zeman – Harkabus, Klíma, Hrníčko.

Poruba: Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Mamajev, Padrnos, Šnajnar – Káňa, Kanko, Dufek – Guman, Hudeček, Illéš – Ďurač, Jáchym, Toman – Häring, Baláž, Ollender – Alexejev.

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Poruba, první liga, hokej, HC Dukla Jihlava, HC RT Torax Poruba, Jakub Suchánek, Tomáš Čachotský

Dukla udolala Porubu 2:1. Už nyní je jasné, že základní část první ligy dokončí na prvním místě | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny