Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch
Bez reklam

Půltucet branek do sítě rivala! Po výhře v Třebíči má Dukla v čele soutěže desetibodový náskok

Čtvrté regionální derby jednoznačně ovládla Dukla Jihlava. Vzpamatovala se z dvou inkasovaných branek a dokonalým obratem ve druhé a třetí třetině potvrdila roli favorita. Vítězstvím 6:3 zvýraznila vedení v čele první ligy na deset bodů.

Začátek zápasu v KHNP Areně Dukle nevyšel a v čase 3:41 vedla Třebíč již 2:0 po brankách Lukáše Formana a Roberta Havláta. Jihlavu ale jakoby nepříznivý stav ještě více nabudil. Nejprve totiž střelou od modré snížil Miha Štebih a v závěru třetiny ztečoval střelu Jana Holého do sítě Tomáš Jiránek, jenž tak oslavil návrat po zranění.

Druhá část se Dukle povedla. Dobrý pohyb se spoustou šancí a jedna využitá - ve 27. minutě se prosadil Matěj Pekr a ve čtvrtém zápase proti Třebíči zaznamenal svůj šestý bod! Horácká Slavia mohla před odchodem do kabin srovnat, nicméně Jan Brož ukázal, že během svého působení v žákovských týmech Třebíče se dobře skamarádil s tyčkami.

Zlom utkání přišel v 50. minutě, kdy Jihlava skórovala dvakrát během sta sekund. Přesilovku využil Adam Zeman a první gól ve svém prvním utkání v dukláckém dresu zaznamenal Juraj Bezúch, nová útočná akvizice. Bílé hvězdy sice ještě jednou snížily Matějem Psotou, ale Dukla už si vítězství pohlídala. V závěru navíc trefil prázdnou klec Nicolas Werbik, jenž hrál pátý zápas během osmi dnů. Jihlava tak porazila Třebíč i počtvrté v sezoně, z toho podruhé 6:3 a jako první tým v sezoně překonala hranici 100 bodů.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 3:6 (2:2, 0:1, 1:3)

Rozhodčí: Doležal, Dědek – Kotlík, Bartek. Diváci: 3673.

Branky a nahrávky: 3. Forman (Nedbal, Střondala), 4. Havlát (Kusko), 57. Psota (Vodný, T. Havránek) – 11. Štebih (Werbik), 18. Jiránek (J. Holý, Zeman), 27. Pekr(Anděl, Čachotský), 48. Zeman (Matějíček, Suchánek), 51. Bezúch (Jiránek, Půža), 60. Werbik (Suchánek)

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Szathmáry, V. Brož, Nedbal, Forman, Bilčík, Mikyska, Čejka – Havlát, Nedvídek, Kusko – Havránek, Psota, Vodný – Střondala, Novák, Süss – Kratochvíl, Král, Malec

HC Dukla Jihlava: J. Brož – Půža, Kajínek, Matějíček, Štebih, Suchánek, Holý – Pekr, Čachotský, Anděl – Dostálek, Werbik, Harkabus – Bezúch, Zeman, Jiránek – Hrníčko, Osmík, Klíma

Foto Dalibor Mašek

Štítky Dukla Jihlava, Třebíč, hokej, derby, HC Dukla Jihlava, SK Horácká Slavia Třebíč, Tomáš Jiránek, Adam Zeman, Nicolas Werbik, Miha Štebih, Lukáš Forman, Matěj Pekr, Jan Brož, Juraj Bezúch

Půltucet branek do sítě rivala! Po výhře v Třebíči má Dukla v čele soutěže desetibodový náskok | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny