Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Bez gólu se vyhrát nedá. Dukla nezvládla šlágr s Českými Budějovicemi, prohrála 0:2

Dukle se sobotní šlágr proti Českým Budějovicím nepovedl. Poprvé v sezóně nevstřelila branku a po dvou měsících okusila hořkost domácí prohry. Porážka 0:2 první místo v tabulce nezměnila, nejbližší pronásledovatel - Kladno - však už jen tři body.

Začátek zápasu patřil Dukla, a to zejména díky přesilovým hrám. V nich se neúspěšně pokoušel rozvlnit jihočeskou síť Zeman, Klíma nebo Čachotský, branář Kváča byl vždy proti. Ale i Motor si připsalsvoje šance. Jihlava přežila ohromný závar, vyloženou šanci potom neproměnil ani Gilbert. Velmi záživná první třetina skončila 0:0.

První větší možnost druhého dějství si připsal Babka, jeho ránu vykopl výborný Lundström betonem. Situaci z 29. minuty však už čelit nedokázal. Po další skrumáži se puk dostal k Václavu Karabáčkovi, který ho z mezikruží uklidil do pod víko - 0:1. Chvíli poté mohl zvýšit Jandus, brankář červenožluté družiny byl však pozorný. Budějovice po vstřelené brance začaly hrát více zezadu, příležitostí Dukly proto ubylo.

Třetí třetina se odehrála pod taktovkou hostů. Svoji převahu zužitkovali ve 47. minutě, kdy Beránek oslovil Jakuba Babku, který rychlou backhandovou klikčou upravil na 0:2. Téměř vzápětí mohl snížit Čachotský, ale nezakončil ideálně. Dobře bránící Motor potom přežil i další dvě přesilovky a power play Jihlavy a odváží si na jih čech cenné tři body.

HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Karabáček (Čermák), 47. Babka (Beránek, Dančišin)

Rozhodčí: Koziol, Obadal – Bartek, Dohnal. Diváci: 4 085.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – Harkabus, T. Havránek, Hrníčko.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Plášil, Fillman, Pýcha, Vydarený, Pavlin, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, R. Přikryl, Babka – Čermák, Bradley, Karabáček – Doktor, Dančišin, P. Novák – Z. Doležal.

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Motor České Budějovice, první liga, hokej, šlágr, FK Dukla Praha, SK Dynamo České Budějovice, SK Kladno, Madeta Motor České Budějovice, FC Vysočina Jihlava, HC Dukla Jihlava, Joseph Pohl, Česko

Bez gólu se vyhrát nedá. Dukla nezvládla šlágr s Českými Budějovicemi, prohrála 0:2 | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny