Počasí dnes12 °C, zítra15 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

To byla kanonáda! Prostějov si z Jihlavy odvezl potupnou osmičku

Hráči Dukly zapomněli na porážku v Českých Budějovicích a ve středu si proti Prostějovu notně spravili náladu. V rámci 18. kola první ligy si Jihlava na Horáckém zimním stadionu otevřela doslova střelnici a moravského soupeře vyprovodila vyprovodila výsledkem 8:2.

Dukle se vydařil už samotný vstup do zápasu. První trefu do černého zaznamenal ve 4. minutě Vlastimil Dostálek, který skóroval po přihrávce Anděla. Na druhém gólu z 19. minuty má velkou zásluhu Tůma, který udržel kotouč v souboji a stačil ho ideálně předložit Tomáši Harkabusovi - 2:0.

Krátce po startu druhé třetiny musel hostující gólman Neužil vytahovat puk z branky potřetí. Pěknou kombinaci druhého jihlavského útoku zakončil David Tůma. Na 4:0 ve 30. minutě zvýšil Tomáš Jiránek, který po Hlinkově vysunutí proměnil samostatný únik. Pátý gól inkasoval Prostějov o chvíli později, kdy Lukáš Anděl potrestal chybnou rozehrávku obrany. Čestného zásahu, a to dokonce dvojnásobného, se Jestřábi dočkali ve 36. minutě po brankách Matouše Venkrbce a Davida Dvořáčka. Přesto poslední slovo druhé dějství patřilo domácím - po Štindlově nahrávce měl celkem jednoduchou pozici Vlastimil Dostálek.

Stejný hráč dokončil hattrick ve 46. minutě, kdy proměnil Skořepovu nabídku - 7:2. Poslední branku utkání si pro rozjásané jihlavské diváky nechal Dominik Hrníčko, který zužitkoval Havránkovu práci a svým premiérovým gólem upravil na 8:2.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Dostálek (Anděl, Skořepa), 19. Harkabus (D. Tůma, Werbik), 24. D. Tůma (Werbik, T. Havránek), 30. Jiránek (M. Hlinka, Harkabus), 34. Jiránek (Anděl), 39. Dostálek (Anděl, Štindl), 47. Dostálek (Skořepa, Anděl), 55. Hrníčko (T. Havránek, Werbik) – 36. Venkrbec (L. Luňák, D. Kolář), 36. Dvořáček (Kverka, Karpov).

Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Coubal, Kokrment.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – Kajínek, D. Váňa, J. Pohl, L. Doudera, Štebih, Mareš, Štindl – D. Tůma, Werbik, T. Havránek – Anděl, Skořepa, Dostálek – Harkabus, M. Hlinka, Jiránek – Vála, Hrníčko, Půža.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (30. Huf) – Mikliš, Krejčí, Havlík, J. Zdráhal, Rašner, D. Kolář, Foltýn – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Karpov, Kverka, Žálčík – Dvořáček, Venkrbec, Prokeš – Starý, Antoníček, Matýs.