Počasí dnes9 °C, zítra8 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena

Hokejová Dukla ovládla regionální derby, Třebíč přestřílela 6:3

Dukla Jihlava potvrdila výhru z Ústí nad Labem třemi body z domácího prostředí. Na Horáckém zimním stadionu ovládla regionální derby, když si zejména dominantní třetí třetinou zajistila výhru 6:3 nad Třebíčí. V tabulce se Dukla sedmá, Třebíč desátá.

Lépe se vstup do utkání podařil Třebíči, která se v 7. minutě dostala do vedení, hrubou chybu jihlavské obrany potrestal po nahrávce Nedvídka Silvestr Kusko. V 9. minutě bylo vyrovnáno, Pekr našel Lukáše Anděla, který po zpracování zavěsil backhandem - 1:1. A za chvíli Dukla vedla, parádní ránou od modré rozjásal fanoušky Matěj Pekr.

Krátce po obrátce Třebíč vyrovnala Lubošem Horký, který byl na konci bezvadné přesilovkové kombinace. Velký tlak Jihlavy okolo poloviny zápasu zužitkoval ve 33. minutě Matěj Pekr, kterého povedenou zadovkou oslovil Skořepa.

Další vyrovnání hostů přišlo opět na začátku třetiny. Na 3:3 upravil ve 44. minutě Luboš Horký, kterému zpoza branky nahrál Střondala. Červenožluté poslal opět do vedení, tentokrát už definitivního, Jan Pohl, který za Dostála poslal odražený puk - 4:3. Definitivní potvrzení tří bodů pro Duklu přinesla 57. minuta. Tehdy Jihlava přidala rovnou dva góly. Nejprve byl z úniku úspěšný Josef Skořepa, na konečných 6:3 zvýšil Tomáš Čachotský z trestného střílení.

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Anděl (Pekr, Suchánek), 12. Pekr (Anděl, Skořepa), 33. Pekr (Skořepa, Štindl), 44. J. Pohl (Zeman, Čachotský), 57. Skořepa, 57. Čachotský (TS) – 7. Kusko (Nedvídek, Čermák), 23. L. Horký (Čejka, Nedbal), 44. L. Horký (Střondala).

Rozhodčí: Barek, Obadal – Doležal, Kokrment. Diváci: 2 395.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Štebih, D. Váňa, Suchánek, Půža, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – D. Čermák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, Čejka, D. Mikyska, Furch – Süss, Raška, L. Horký – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Čejka, Tadeáš Král, Paták – Ferda, Střondala, M. Novák.

Štítky Dukla Jihlava, Třebíč, první liga, výhra, HC Dukla Jihlava, SK Horácká Slavia Třebíč, Matěj Pekr, Luboš Horký, Josef Skořepa, HC Slovan Ústí nad Labem, Joseph Pohl, Jan Pohl, Tomáš Čachotský