Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří
Bez reklam

První domácí porážka. Dukla podlehla Havířovu 1:3

Hokejisté Dukly v sobotu nepotvrdili dosavadní domácí bilanci. V šestém kole první ligy si připsali třetí porážku, z toho první na Horáckém zimním stadionu. Po nepřesvědčivém výkonu podlehli 1:3 Havířovu, který se vyšvihl do čela tabulky, Dukle patří sedmá příčka.

Domácí přitom začali velmi dobře, hned v první minutě měli dvě slušné šance ke skórování. První gól ale padl za záda Lundströma, když v 8. minutě využil nedůrazu jihlavské obrany Radek Pořízek. O tři minuty později byl náskok Havířova dvougólový. Přesilovou hru rychle využil Branislav Rehuš, který šikovně tečoval střelu Houdka.

Jihlava se konci třetiny probudila, ale šance Harkabuse a Dostálky zůstaly nevyužity. Ke snížení nakonec Dukle pomohla přesilovka. V poslední minutě úvodního dějství vystřelil Kajínek a Bláhou vyražený puk uklidil pod víko Vlastimil Dostálek - 1:2.

Druhá třetina se odehrála bez branek. Blízko ke vstřelení vyrovnávající branky měl Zeman nebo Kajínek, na druhé straně si dobře počínal Lundstöm při šanci Holce.

Zajímavou možnost měl hned zkraje třetí třetiny domácí Dostálek, kotouč však za Bláhu nepropasíroval. To na druhé straně se puk v síti skončil. Rehuš ve 46. minutě našel v mezikruží Radka Veselého, na jehož povednou ránu jihlavský brankář nestačil zareagovat. V závěru červenožlutí tlačili, ale ani Dostálek, ani Pohl už první domácí porážku neodvrátili.

HC Dukla Jihlava - AZ RESIDOMO Havířov 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Dostálek (Kajínek, Zeman) – 8. Pořízek (Gřeš), 12. Rehuš (Houdek, Holec), 46. R. Veselý (Rehuš, Dujsík)

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Štola, Beneš. Diváci: 1 972.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), D. Váňa, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Hrníčko – Půža, D. Čermák.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Mrowiec, Dujsík – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Holec – Macuh, Cihlář, Bambula.

Foto Facebook / HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, Havířov, hokej, první liga, prohra, FK Dukla Praha, Vlastimil Dostálek, HC AZ Havířov 2010, Radek Veselý, HC Dukla Jihlava, Joseph Pohl, FC Vysočina Jihlava