Počasí dnes6 °C, zítra7 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Divočina ve Varech. Dukla dotáhla tříbrankové manko, nakonec padla po nájezdech

Dlouho to s hokejisty Dukly Jihlava vypadalo špatně, nakonec z osmého zápasu baráže berou jeden bod. Páteční utkání v Karlových Varech díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině dotáhli k samostatným nájezdům, které nakonec ovládli domácí. Ve vyrovnané tabulce patří Jihlavě třetí místo.

Vstup do důležitého zápasu  Dukle vůbec nevyšel. Již po čtyřech minutách vedli domácí o dvě branky po trefách Beránka a Grígera. Na konci prvního dějství navíc zvýšil z přesilovky Balán.

Na začátku druhé části sice vykřesal jiskru naděje Josef Skořepa, ale hráči Varů si vzali třígolové vedení Flekem zpět.

V poslední třetině se ale stalo něco, v co už málo kdo věřil - Dukla dokázala srovnat krok. Nastartoval jí gól Radka Hubáčka, vzápětí snížil Lukáš Anděl a poté vyrovnal Matěj Stříteský. Hosté v tu chvíli byli na koni, ale obrat se jim dokonat nepovedlo.

Na nájezdy byli šikovnější domácí, kteří zásluhou Václava Skuhravého proměnili hned první a nakonec i jediný z deseti nájezdů. Dukla prohrála na ledě Varů po nájezdech 4:5.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 5:4 po sam. nájezdech (3:0, 1:1, 0:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. O. Beránek (M. Rohan), 4. Gríger, 18. Balán (Krejčí, Stloukal), 27. Flek (Stloukal), rozh. náj. Skuhravý – 21. Skořepa (Straka, Diviš), 47. R. Hubáček (Kajínek, Čachotský), 48. Anděl (Čachotský, D. Váňa), 50. Stříteský (Straka, Diviš).

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr. Diváci: 5128.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (50. Závorka) – Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Vrdlovec – Stloukal, Kverka, Šik.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, D. Váňa, Šidlík, J. Zdráhal – Diviš (A), Skořepa (A), Straka – Anděl, Zeman, Čachotský (C) – F. Seman, R. Hubáček, D. Čermák – Rys, M. Hlinka, Hamill.