Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Dva slepené góly rozhodly. Dukla prohrála na ledě Kladna a baráž se zamotává

Dukla nedokázala navázat na úterní vítězství z Litvínova a v dalším venkovním zápase utrpěla prohru 1:3 na hřišti Kladna. Po pěti zápasech baráže sice Jihlavě náleží první místo tabulky, její náskok se ale ztenčil na dva body.

Hned při prvním oslabení lovil Kořenář kotouč ze sítě. Gólový účet utkání otevřel ve čtvrté minutě Kubík. Hrálo se ale velice opatrně, oba týmy za úvodních dvacet minut vypálily celkem devětkrát.

Druhého gólu se diváci dočkali až v 34. minutě, nevyužitou příležitost Kladenských potrestal na druhé straně Petr Straka.

Utkání rozhodl přelom poloviny třetí třetiny, kdy rychle za sebou skórovali domácí Tůma a Strnad. Jihlava si tak připisuje první prohru po šedesáti minutách, Kladnu podlehla 1:3.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kubík (J. Kloz, D. Tůma), 51. D. Tůma (J. Kloz, Štich), 52. J. Strnad – 34. Straka (Diviš)

Rozhodčí: Šír, Kika – Frodl, Zavřel.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Zikmund, Bláha – Pekr (A), R. Přikryl, J. Strnad – Svedlund.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Suchánek, de la Rose, Šidlík, Stříteský, D. Váňa, Kajínek, Půža – Diviš (A), Skořepa, Straka – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – F. Seman, R. Hubáček (A), Rabbit.

Štítky SK Kladno, FK Dukla Praha, FC Vysočina Jihlava, HC Verva Litvínov, baráž, Petr Straka, Rytíři Kladno, HC Dukla Jihlava, Rabbit