Počasí dnes12 °C, zítra15 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Dukle olympijská pauza neprospěla, v Liberci prohrála 4:1

Po dlouhých dvaceti dnech se hokejisté Dukly Jihlava postavili k soutěžnímu utkání a nedopadlo to moc dobře. V dohrávce 11. kola extraligy podlehli domácímu Liberci 4:1 a jejich náskok před posledním Litvínovem zůstává tříbodový.

Začátek byl aktivní z obou stran, úvodní gól však padl do jihlavské sítě, když ve 4. minutě mířil přesně do šibenice Lukáš Krenželok. Ještě do konce první třetiny Tygři svůj náskok zdvojnásobili, v 15. minutě za Kořenáře propadla několikrát tečovaná střela Šmída. Jihlava, přestože měla více střel, odcházela do kabin zklamaná.

Lépe však bylo ve 24. minutě po střele Váni a šikovné teči Tomáše Jiránka - 2:1. Možná klíčový moment zápasu se odehrál ve 35. minutě, kdy nejprve hostující Seman neproměnil proti Willovi sólo, a vzápětí si liberecký Marek Kvapil zkušeně počkal na pravou chvíli a přesnou střelou zvýšil na 3:1 pro domácí.

Do konce zápasu ještě dvakrát zazvonila tyčka jihlavské branky, gól však padl už jen jeden. V poslední minutě pečetil výhru domácích Jan Ordoš. Oba soupeře čeká hned v úterý odveta, nastoupí proti sobě od 18 hodin v předehrávce 50. kola extraligy.

Bílí Tygři Liberec - HC Dukla Jihlava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. L. Krenželok (Jašek, Šmíd), 15. Šmíd (Lakatoš), 35. M. Kvapil, 60. Ordoš (Derner, Bližňák) – 24. Jiránek (D. Váňa, Zeman).

Rozhodčí: Lacina, Kika – Hynek, Kis. Diváci: 5 067

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, J. Vlach – Lakatoš, Bližňák, Ordoš.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Škarek) – Šidlík, Kajínek, de la Rose, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Suchánek, D. Váňa (C) – Čachotský, Zeman, Jiránek – Rys (A), Skořepa, F. Seman – Žálčík, Hamill, Anděl – Rabbit, R. Hubáček (A), Diviš.

Štítky HC Dukla Jihlava, Bílí Tygři Liberec, olympijské hry, HC Verva Litvínov, Lukáš Krenželok, Tomáš Jiránek, Marek Kvapil, Jan Ordoš, Rabbit