Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf

Dukla začala nový rok výhrou! V záchranářském souboji porazila Litvínov 5:4

Téměř měsíc neokusili hráči Dukly Jihlava chuť vítězství. Šestizápasovou sérii proher ukončili až dneska ve 36. kole extraligy proti Litvínovu. A nebyla to výhra ledajaká, tolik gólů letos na Horáckém zimním stadionu ještě nepadlo. Jihlava svého severočeského soupeře přestřílela 5:4 a na předposlední místo ztrácí šest bodů.

Gólové hody začaly už v samotném úvodu zápasu. Matěj Stříteský si ve 2. minutě dojel odražený puk a prudkou ránou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Litvínovská odpověď však byla rychlá a dokonce dvojnásobná. Ve 4. minutě z mezikruží pohotově dorazil Lukešovu střelu Viktor Hübl a o minutu později po chybě jihlavské defenzívy uklidil kotouč za Voldena Tomáš Matoušek.

Přestřelka pokračovala i ve druhé polovině první třetiny. Ve 12. minutě se do puku znovu opřel Matěj Stříteský od tyče opět putoval za Petráskova záda. Po spolupráci Kubalíka a Hamilla se pak v 17. minutě dostal k zakončení Josef Skořepa a upravil na 3:2.

Ofenzívní podívaná neustala ani ve druhém dějství. Po několika šancích na obou stranách se nakonec červené světlo rozsvítilo za brankářem Dukly, který propustil ránu Michaela Vandase na první tyč - 3:3. Vedení na stranu červenožlutých ale strhl Tomáš Kubalík, který si ve 34. minutě počínal na brankovišti nejdůrazněji. O chvíli později z další přesilovky střílel Kajínek a Michal Hlinka šikovnou tečí usměrnil na 5:3.

V poslední třetině vyvinul Litvínov silný tlak, ale Dukla dlouho odolávala. Severočechům nebyl sporně uznán vstřelený gól, další šance pochytal Volden. Norský brankář kapituloval až v 52. minutě, kdy inkasoval z hole Viktora Hübla. K vyrovnání hostům poté nestačila ani hra bez brankáře.

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 5:4 (3:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Stříteský, 12. Stříteský (Bryhnisveen, Anděl), 17. Skořepa (Hamill, T. Kubalík), 34. T. Kubalík (Hamill), 36. M. Hlinka (Kajínek, Žálčík) – 4. V. Hübl (F. Lukeš), 5. Matoušek (Hunkes, Kubát), 32. Vandas (Válek), 52. V. Hübl (F. Lukeš).

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hanzlík. Diváci: 3575.

HC Dukla Jihlava: Volden (Vejmelka) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Hamill, Skořepa (A), T. Kubalík – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš (A), R. Hubáček, Rabbit.

HC Verva Litvínov: Petrásek (38. Kantor) – Kubát (A), Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Gula – F. Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), M. Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Vandas – Dufek, Jícha, M. Havelka.