Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Druhý domácí zápas už výhru nepřinesl. Dukla Jihlava prohrála s Třincem 0:2

Po prohře na Spartě prohrála Dukla Jihlava i druhý zápas za sebou. Ve třetím kole nestačila na domácím hřišti na Třinec a po porážce 0:2 se drží na jedenáctém místě extraligové tabulky.

Úvod zápasu vyšel lépe Třineckým. Už ve 4. minutě se po závaru a střele Polanského na brankovišti prosadil Martin Adamský, který otevřel skóre zápasu. Dukla zahrozila střelou Žálčíka, ten ale těsně minul, a Macíka vychytal Hrubec

Adamský mohl ve druhé třetině rozšířit svoje střelecké konto, domácí Volden však svoji branku ustrážil. Inaksoval až ve 26. minutě, když ho od modré čáry propálil Bohumil Jank - 0:2. A když tváří v tvář proti třineckému gólmanovi znovu neuspěl Žálčík, stav se až do konce zápasu nezměnil.

HC Dukla Jihlava - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, M. Doudera), 26. Jank (Rákos, Martin Růžička).

Rozhodčí: Sýkora, Pešina – Jindra, Zíka. Diváci: 5 296.

Jihlava: Volden (Škarek) – De La Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych, Kajínek, Váňa – Macík, J. Skořepa (A), Jiránek – Čachotský (C), F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Diviš (A).

Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (C) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.