Počasí dnes12 °C, zítra15 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Vysočině pomohl nevídaný kiks brankáře Prostějova, po remíze 1:1 má na třetí místo náskok šesti bodů

Vysočina nevyhrála poslední tři venkovní utkání, středeční zápas v Prostějově však nakonec neprohrála, přestože k tomu měla opravdu blízko. Zápas 27. kola druhé ligy totiž Jihlava vyrovnala až v nastavení po kuriózní ztrátě míče domácího brankáře. V tabulce patří Vysočině tři kola před koncem druhá příčka s náskokem šesti bodů před třetím Brnem.

Prostějov nebyl před utkáním ještě úplně zachráněn a v prvním poločase byl určitě aktivnějším týmem. V první šanci se zjevil Kroupa, hlavou však mířil jen rukavic Veselého. Jeho pozornost poté vyzkoušel střelou z dálky i Pernackyj. Zasloužený gól přišel ve 40. minutě. Střelu domácího hráče zastavil ve vápně rukou Petr a Jan Vošahlík proměnil s přehledem penaltu – 1:0. Vzápětí mohl zvýšit Kroupa, jeho rána byla ale slabá.

Další příležitost Prostějova spálil Koudelka. Jihlava se do šance dostala po rohovém kopu, Zoubele však mířil hlavou mimo. Další významnější šance přišly až v závěru. Vysočina se snažila srovnat skóre, avšak Zoubele tváří v tvář Le Giangovi byl až příliš váhavý a střela Vaculíka rozvlnila pouze boční síť. Velmi dobře poté zakročil hostující Veselý, který včasným výběhem zmařil šanci dvěma domácím. Třetí nastavená minuta byla pro domácí pořádným šokem. Brankář Le Giang si nepohlídal záda a ve chvíli, kdy se snažil rozehrát, ho obral Pavel Šulc a vyrovnal na konečných 1:1.

1. SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 40. Vošahlík (pen.) – 90+3. Šulc.

Rozhodčí: Vojkovský – Kotík, Lakomý. Diváci: 1026.

1. SK Prostějov: P. Le Giang – Pernackyj (66. Pančochář), Schuster, Janíček, Slaninka – Píchal (75. Žikol), Polák, Vošahlík, Lutonský – Koudelka (89. Zapletal) – Kroupa (C).

FC Vysočina Jihlava: Veselý – Petr (78. Šefčík), Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Vaculík (C), Machuča (68. Jawo) – Javůrek (46. Vedral), Šulc, Zoubele – Jiří Klíma.

Foto Facebook / FC Vysočina Jihlava

Štítky Vysočina Jihlava, Prostějov, druhá liga, fotbal, FC Vysočina Jihlava, 1. SK Prostějov, FC Zbrojovka Brno, Jan Vošahlík, Pavel Šulc, Jiří Klíma

Vysočině pomohl nevídaný kiks brankáře Prostějova, po remíze 1:1 má na třetí místo náskok šesti bodů | Fotbal | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny