Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela
Bez reklam

Očekávaný postup v poháru přišel až v prodloužení. Vysočina porazila Dolní Benešov 5:2

Zápas druhého kola MOL Cupu stál Vysočinu více sil, než by bylo záhodno. Na hřišti třetiligového Dolního Benešova vedl, ale dopustil srovnání skóre a o postupu Jihlavy nakonec muselo rozhodnout prodloužení. Po něm svítilo na výsledkové tabuli 5:2 pro hosty z Vysočiny.

Zápase pro exligového favorita nevyvíjel dobře. V 7. minutě naskočil na centr Rubého Býma a otevřel skóre utkání. Jihlava vyrovnala v 16. minutě, kdy rohový kop propadl ke Štěpánkovi, který usměrnil míč do sítě - 1:1. Hosté potom dominovali, připravili si vyložené šance, úspěšný však byl až Klíma ve 30. minutě.

Velký počet neproměněných šancí mohl Jihlavu ve druhém poločase mrzet. V 65. minutě si totiž na roh nejvýše vyskočil Moravec a srovnal na 2:2. Mohlo být i hůř, Dolní Benešov následně trefil tyč.

V závěru druhé poločasu byl vyloučen domácí Labuda a prodloužení tak patřilo pouze celku z Vysočiny. Postupně se prosadil Fulnek, Javůrek z penalty a opět Fulnek. Jihlava tak, i s problémy, zůstává dále v pohárové soutěži.

FC Dolní Benešov - FC Vysočina Jihlava 2:5 po prodl. (1:2)

Branky: 7. Býma, 65. Moravec – 16. Štěpánek, 30. Klíma, 103. Fulnek, 116. Javůrek (pen.), 117. Fulnek.

Rozhodčí: Cieslar – Pelikán, Polák.

FC Dolní Benešov: Muczka – Novák, Býma (59. Karčmář), Romaněnko, Rubý, Moravec (C), Adamík, Gebauer, Haas (110. Skroch), Strakoš (46. Labuda), Pecuch (70. Řezníček).

FC Vysočina Jihlava: Vízek – Hykel, Vedral, Štěpánek, Novotný – Zoubele, Machuča, Nerad (97. Levin), Javůrek – Turyna (75. Čáp), Klíma (65. Fulnek).

Štítky Vysočina Jihlava, Dolní Benešov, MOL Cup, postup, FC Vysočina Jihlava, Fulnek, Javůrek, FC MSA Dolní Benešov