Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Pohárová povinnost splněna. Vysočina Jihlava vyhrála na hřišti Vrchoviny 3:1

Jihlavští fotbalisté se mohou radovat z dalšího vítězství. Tentokrát nejde ale o druholigové, nýbrž pohárové. V úterním zápase proti třetiligové Vrchovině jim patřil úvodní poločas, během kterého si vypracovali rozhodující náskok. Nakonec Vysočina vyhrála 3:1

Jihlava si těžko mohla přát lepší vstup do zápasu. Hned v 1. minutě se do vápna prodral Jiří Klíma a povedenou střelou na zadní tyč otevřel skóre. A zanedlouho už to bylo o dvě branky. Ve 14. minutě Klíma tentokrát v roli asistenta posadil míč na hlavičku Daniela Turyny. O čtyři minuty později fauloval Bača Hykela a Petr Nerad zvýšil na 3:0.

Po dalších několika šancích Vysočiny udeřili i domácí. Dočekal si navedl míč na střed hřiště a pěknou ranou prostřelil Vízka v brankce Jihlavy. Při dalších šancích na obou stranách se průběžný stav už nezměnil.

SFK Vrchovina - FC Vysočina Jihlava 1:3 (0:3)

Góly: 56. Dočekal - 1. Klíma, 14. Turyna, 18. Nerad (pen.)

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pfeifer. Diváci: 560.

Vrchovina: Juran – Bača, Vícha, Chalupa, Smetana, Michal, Ošmera (68. Košík), M.Skalník (46. Dočekal), K.Skalník, Duba (78. Duda), Zbytovský.

FC Vysočina: Vízek – Hykel, Vedral, Štěpánek, Schumacher – Machuča - Novotný (76. Klobása), Nerad, Javůrek – Turyna (59. Zoubele), Klíma (46. Fulnek).

Štítky FC Vysočina, výhra, MOL Cup, Vrchovina, FC Vysočina Jihlava, Jiří Klíma, Petr Nerad