Počasí dnes12 °C, zítra15 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Po euforii přišla ledová sprcha. Vysočina doma vysoko prohrála s Jabloncem

Zasněžený souboj Vysočiny s Jabloncem byl střetnutím dvou nejlepších týmů jara, ovšem průběh utkání tomu vůbec neodpovídal. Severočeši si během prvního poločasu vybudovali tříbrankový náskok a pohodlně si nakonec došli pro výhru 0:4. Po neúplném 21. kole HET ligy patří Jihlavě 11. místo.

Hosté vstoupili d outkání mnohem lépe, Rakovana protáhl Holeš. V 9. minutě už ale Jablonec vedl centru Jovoviče a zakončení Martina Doležala. Na 2:0 zvýšil ve 14. minutě po další dobré práci Jovoviče Lukáš Masopust. V době, kdy začalo na jihlavském stadionu hustě sněžit, udeřili Severočeši potřetí. Chybu v domácí defenzívě potrestal Tomáš Holeš přesnou střelou na zadní tyč - 3:0.

I ve druhém poločase byli Jablonečtí lepší. Trávníkovu ránu vytěsnil Rakovan, ovšem čtvrtému gólu ve své síti nezabránil. Po pěkné kombinaci v 59. minutě podruhé skóroval Lukáš Masopust. Oba týmy, vědomy si brankového stavu, si už další vyložené šance nepřipravily.

FC Vysočina Jihlava - FK Jablonec 0:4 (0:3)

Branky: 9. Doležal (Jovović), 14. Masopust (Jovović), 41. Holeš, 59. Masopust (Chramosta).

Rozhodčí: Proske – Myška, Horák. Diváci: 2649.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Nový (70. Popović), Tlustý (C), P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (57. N. Daníček), Holík – Dvořák, D. Ikaunieks (24. Klíma).

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica (C), Lischka, Zelený – M. Kubista – Masopust (88. Janković), Trávník (72. Považanec), Jovović (79. Matěj Hanousek) – Doležal, Chramosta.