Počasí dnes7 °C, zítra6 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Vysočina Jihlava sehrála v pěti dnech čtyři přáteláky proti Budějovicím. Tři z nich vyhrála

Hned kvarteto zápasů v posledních pěti dnech sehráli fotbalisté Jihlavy proti Dynamu České Budějovice. Zatímco v sobotu tým z Vysočiny dvakrát vyhrál, ve středu si v domácím prostředí připsal vítězství 4:2 a remízu 1:1.

Protože se oba zápasy sehrály v jeden den, trenéři obou týmů využili celou šíři svých kádrů.

První poločas úvodního středečního utkání nabídl platonickou převahu Jihlavy, avšak bez patřičného gólového efektu. Branka tak padla na druhé straně, přesně mířil hned v úvodu Pešek. Ve druhém poločase Vysočina přidala a Ikaunieksem vyrovnala. Pešek ještě jednou poslal Dynamo do vedení, ale závěr pařil domácím, kteří brankami Závišky, Dvořáka a opět Závišky upravili na konečných 4:2.

V odpoledním zápase doplatila Vysočina na neproměňování šancí. Dostala se sice do vedení zásluhou nové akcizice Mary, ale krátce po něm vyrovnal Táborský. Druhý poločas se odehrával ve velmi náročných klimatických podmínkách, branka v něm již nepadla.

FC Vysočina Jihlava - FC Dynamo České Budějovice 4:2 (0:1)

Góly: 58. Ikaunieks, 75. Záviška, 83. Dvořák, 88. Záviška – 5. Pešek, 69. Pešek.

FC Vysočina: Valeš (60. Kolář) – Nový, Tlustý, Štěpánek, Dujmović – Levin - Fulnek, Urblík, Zoubele (69. Dvořák), Popović (69. Záviška) – Ikaunieks (69. Klíma).

FC Vysočina Jihlava - FC Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)

Góly: 30. Mara – 35. Táborský.

FC Vysočina: Rakovan (60. Kolář) – Vaculík, Krejčí, Mikuška, Řezáč – Mara – Záviška (46. Matulka), Dvořák (46. Mašić), Daníček, Novotný – Klíma (46. Rabušic).

Štítky FC Vysočina Jihlava, HC Dukla Jihlava, Madeta Motor České Budějovice, SK Dynamo České Budějovice, HC Dynamo Pardubice