Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Příští sobotu se koná Axis Noční desítka, závod potemnělou Jihlavou. Vysoutěžte si volný start

 
středa, 13. března 2019, 21:53

Předposlední březnový víkend bude už popáté patřit unikátnímu běžeckému závodu Axis Noční desítka. Běh potemnělými prostory v lokalitě Český mlýn, který se letos koná v sobotu 23. března, pravidelně láká mnoho sportovních nadšenců.

I tentokrát organizátoři tuto sportovní akci rozdělili do mnoha kategorií. Hlavní tratě na 10 a 5 kilometrů startují ve 20:00, respektive 20:05 a 20:10 hodin, ale nezapomnělo se ani na nejmenší. Děti od 3 do 7 let se na start dvousetmetrové tratě postaví v 18:30 (chlapci) a 18:32 (děvčata), pro kategorii 8 až 11 let je připraven jednokilometrový okruh v 18:35 a 18:40 a věková kategorie 12 až 14 let od 18:50 absolvuje 2 kilometry. Více na nocni10.cz.

Okruhová trasa pro hlavní desetikilometrový závod se nachází okolo řeky Jihlavy. Běží se po cyklostezce od lávky za Kauflandem směrem ke Starce okolo Vodního ráje. U Starky se přeběhne lávka a běží se po druhé straně řeky směrem k Českému mlýnu, kde je skate park a workoutové hřiště. Zde se opět přeběhne lávka za Kauflandem a pokračuje se do druhého a třetího okruhu, kde po třetím okruhu závodník odbočí do 100 m dlouhé cílové rovinky.

Online registrace jsou spuštěny do 15. března (250,- Kč) zde, možnost zúčastnit se závodu budou mít však i ti, kteří dorazí až v den startu přímo na místo (300,- Kč). Zúčastnit se mohou i štafety, startovné je 600,- Kč při online registraci a 700,- Kč na místě. Mladí závodníci od 3 do 14 let poběží zdarma.

Každý účastník kromě dobrého pocitu obdrží i originální účastnickou medaili. Součástí startovního balíčku startovní číslo s logem závodu a čip pro přesné změření cílového času závodníka. 

Ze startovného bude podpořen jeden charitativní projekt, který vyberete sami hlasováním na facebookové stránce události závodu.

Atraktivní běh noční Jihlavou startuje, jak již bylo zmíněno, na lávce za Kauflandem a trať vede rovinatým terénem okolo řeky Jihlavy v prostorách Českého mlýna. Ta není plně osazena pouličním osvětlením, proto pořadatelé závodníkům doporučují čelovky.

Pokud byste se rádi zúčastnili tohoto nevšedního sportovního zážitku a nejste zatím registrovaní, máte nyní možnost to vyřešit. Stačí se zapojit do soutěže s Jihlavskou Drbnou, která poběží do soboty 16. března do 20:00. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, z nichž každý získávává volný start v závodě.

 

Soutěž o startovné na Noční desítku

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Axis Noční desítka
 


 

Kam dál?

Vysočina podpořila stavbu zázemí pro softbalové mistrovství. Bude se...

středa, 30. ledna 2019, 10:18

Havlíčkobrodská Tělovýchovná jednota Jiskra získá od Kraje Vysočina 2,4 milionu korun na stavbu zázemí pro letošní světové...

Sportovcům z Vysočiny se o víkendu dařilo. Krpálek a Sáblíková...

pondělí, 26. listopadu 2018, 08:56

Dva nejúspěšnější sportovci Kraje Vysočina dali o sobě znovu vědět v pozitivním světle. Rychlobruslařka Martina Sáblíková i...

Provozujete sportoviště v Jihlavě? Vedete kurz? Dejte o tom vědět do...

čtvrtek, 27. září 2018, 10:07

Jihlavská radnice neustále pracuje na vylepšení svého webu. Lidé teď přehledně na jednom místě najdou seznam městských sportovišť...

Jihlavská radnice ocenila volejbalové juniorky KCTM Vysočina a...

neděle, 3. června 2018, 10:38

Náměstek primátora Jaromír Kalina a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal přivítali na radnici hned dvě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi si začnou vybírat budoucí europoslance

Češi dnes začnou rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu budou otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.