Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladí hokejisté z Vysočiny jsou olympijští vítězové! Vysočina nasbírala třicet medailí, nejvíc v historii

 
čtvrtek, 1. února 2018, 20:48

Poslední den Zimní olympiády dětí a mládeže přinesl Vysočině asi nejprestižnější vítězství - to hokejové. Ale celý průběh byl pro Kraj Vysočina nadmíru úspěšný, mladí sportovci pro něj vybojovali celkem třicet medailí, což je nejvíc v historii, a celkově skončili třetí v bodování všech krajů.

Je to zatím historicky nejlepší výsledek Vysočiny od roku 2003, kdy se olympiáda dětí a mládeže koná. Všichni sportovci využili příležitost dát o sobě vědět, je to skvělý výsledek, za který děkuji nejen sportovcům a sportovkyním, ale i jejich trenérům, obrovské dík patří i rodičům. Jsem hrdý na majitele každé z 11 zlatých, 7 stříbrných a 12 bronzových medailí, které letos patří Vysočině,“ vzkazuje všem sportovcům, kteří nyní slaví v pořádajícím Pardubickém kraji, hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Zatímco si dnes do cíle dojížděla pro zlato s obrovským nasazením vysočinská biatlonová štafeta chlapců a Nikol Nepokojová přidala do své rychlobruslařské sbírky už třetí olympijské zlato, pro zlatou olympijskou medaili  si dobruslili s absolutně nejlepším časem i vysočinští chlapci, jen o stupínek za nimi skončila i vysočinská rychlobruslařská štafeta dívek.

Stříbro v lyžařském orientačním běhu v kategorii starších chlapců přidal v závěru olympiády ještě Šimon Mareček. A bronz cinkl pro Rudu Juna v šachovém turnaji.

A pak přišlo to, co udělalo v barvách Kraje Vysočina, nejkrásnější tečku za letošní zimní olympiádou dětí a mládeže. 22 hokejistů Kraje Vysočina s kapitánem Matoušem Menšíkem se postavilo proti týmu Moravskoslezského kraje. Šedesát minut hry přineslo hokej nahoru dolů, osm branek a tři obraty ve skóre. O olympijském vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ten rozhodující proměnil právě Menšík.

Napsal(a) Kraj Vysočina | Foto Kraj Vysočina
 


 

Kam dál?

Na dětské olympiádě dnes Vysočina zářila. Máme další medaile a...

středa, 31. ledna 2018, 20:23

Zatím celkově druhé místo pro Kraj Vysočina – to je skvělá zpráva z Olympiády dětí a mládeže. K dnešnímu odpoledni k tomuto...

Zimní olympiáda dětí a mládeže, den druhý: Další dva bronzy a stříbro...

úterý, 30. ledna 2018, 21:19

Velice úspěšně vypadá pro Kraj Vysočina druhý den Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji. Během dopoledne...

Kraj Vysočina slaví díky Crhákové a Zaoralovi první zlaté medaile na...

pondělí, 29. ledna 2018, 22:00

Příjemně začaly pro sportovní výpravu Kraje Vysočina Hry VII. zimní olympiády dětí v mládeže a Pardubickém kraji. První...

Vlajkonošem vysočinské výpravy na zimní olympiádě dětí a mládeže bude...

čtvrtek, 25. ledna 2018, 14:16

Už jen hodiny dělí 92 mladých sportovců z Vysočiny od slavnostního zahájení Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

GLOSA: Protikorupční Babišova vláda nemaká na protikorupčních zákonech

Andrej Babiš toho má na práci v poslední době opravdu hodně. Tolik, že nedokáže své ministry a ministryně přimět k tomu, aby do plánu legislativních prací zapracovali aspoň něco z protikorupčních opatření, co vláda naslibovala.

VIDEO: Za včerejší kolaps na D1 může nepřipravenost modernizovaného úseku

Včerejší a částečně i dnešní kolaps provozu na dálnici D1 způsobila podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Kraj pošle ministrovi dopravy Danu Ťokovi (za ANO) dopis požadující posunutí svodidel a další úpravy v úseku mezi 90. a 104. kilometrem dálnice. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) po jednání pracovní skupiny Doprava.

Zastavení dotací EU se podle informací z Evropské komise týká jen Agrofertu

Zastavení dotací Evropské unie se netýká celé České republiky, ale jen firem skupiny Agrofert v rámci zemědělské a kohezní politiky. Novinářům to dnes potvrdily dobře informované zdroje z Evropské komise. Nejasnosti okolo dotací vyvolalo středeční vystoupení eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera, který v Evropském parlamentu dal najevo, že Evropská komise nebude Česku do vyjasnění situace okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše vyplácet žádné dotace.