Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dnes v noci nás čeká modrý úplněk. Ovládněte jeho magickou moc

pátek, 2. března 2018, 18:47

Již od pradávna lidé vzhlížejí ke hvězdám, aby se stále znovu a znovu nechali ohromovat jejich krásou. Žádná z hvězd se však nevyrovná Měsíci, věčnému společníkovi planety Země, který se nám neustále vzdaluje a přibližuje, schovává a pak zase odhaluje.

Měsíc má sílu

Měsíc je jedinou přirozenou družicí Země, od které je vzdálený asi čtyři sta tisíc kilometrů. Průměr měsíce je přitom asi 3,5 km.

Měsíc je obrovské vesmírné těleso, které v měřítku nekonečnosti vesmíru existuje v těsné blízkosti Země. Je natolik velký a blízký, že na Zemi působí svoji přitažlivou silou, kterou objevil a jako gravitace pojmenoval slavný Newton.

Každý den nás Měsíc o své síle přesvědčuje prostřednictvím přílivu a odlivu. Měsíc s obrovskou masou vody oceánu pravidelně hýbe tam a zase zpátky. Za úplňku (anebo novoluní) je přitom síla Měsíce největší a největší je také příliv a odliv, tzv. slapové jevy.

Modrý úplněk

Modrý úplněk neznamená, že Měsíc mění svoji barvu, označuje se tak jev, kdy za jeden kalendářní měsíc zaznamenáváme dva úplňky.

Modrý úplněk je ještě silnější než ten běžný, přinesl nám ho přitom hned začátek roku 2018. Již v lednu jsme zažili dva úplňky, tedy dva modré úplňky, jednou dokonce krvavý modrý úplněk. Únor 2018 byl tentokrát bez úplňku. A již březen pro nás přichystal opět úplňky dva. Rok 2018 je v počtu modrých úplňků mimořádný.

A co od těch úplňků čekat? Jak je využít? Jak je ovládnout?

Jak na nás působí úplněk?

Když si vezmeme, že člověk je z velké části tvořen vodou, nemůžeme se divit, že na nás Měsíc působí podobně tak, jako působí na vodu v oceánu. To platí i pro další zvířata a rostliny. Fáze měsíce jsou však propojené i s takovými jevy jako je migrace zvířat, páření nebo ženský menstruační cyklus. To všechno se děje pod vlivem Měsíce. A je toho ještě víc…

Úplněk je dobou, kterou si lidé běžně spojují s horším spánkem. Vysvětlením může být to, že Měsíc svítí až příliš jasně a jeho světlo nás ze spánku budí. To však nevysvětluje, proč za úplňku spí hůř i ti, kteří zatahují okna. Lidé, kteří spí, mají o úplňku zase divočejší sny.

Úplněk a psychika

Úplněk se odráží zejména na psychice lidí. Je to čas na psychiku náročný. Lidé jsou náchylnějším k psychické nerovnováze a nepohodě. Objevují se úzkosti nebo dokonce agresivita. Dokládají to i počty násilných trestných činů, které se s úplňkem opravdu zvedají. Stoupá také počet porodů, rány více krvácejí a méně se hojí.

Úplněk se pojí také s konflikty – nejenom se svým okolím, ale také sám se sebou. Během úplňku se totiž objevuje i to, co běžně schováváme, třeba ve svém podvědomí. 

Úplněk projasňuje mysl a naše smysly. Dělá nás vnímavější. To však neznamená jenom nevýhody. Naopak, úplněk nabízí možnost sebepoznání a pročištění mysli. 

Je to skvělý čas pro meditaci, ať už bude mít jakoukoliv formu. Měsíc nám pomůže dostat se hlouběji do svého nitra, odpoutat se od povrchních myšlenek a dostat se ke skutečné podstatě. 

Úplněk je také časem, kdy si máme něco přát. Měsíc má totiž takovou sílu, že dokáže sny proměnit ve skutečnost. Využijte toho v době modrého úplňku!

Přejete si zhubnout?

Možná si přejete změnit životní styl, jíst zdravěji, sportovat, zhubnout. I taková přání mají během úplňku prostor. Mějte však na paměti, že nic se nemá přehánět, zvláště o úplňku. 

Úplněk je dobou meditace, kdy mysl sice jede na plné obrátky, ale metabolismus je v útlumu. Pokud tedy chcete zhubnout, nechte si to na pár dnů po úplňku. 

Tak jako bude ubývat Měsíc, mohou ubývat vaše kilogramy… Fáze ubývajícího měsíce je jako stvořená pro hubnutí nebo detoxikaci organismu. Metabolismus zrychluje, detoxikační orgány jedou na plný výkon. Detoxikací dochází k vylučování škodlivin ven z těla, pročišťují se i tukové vrstvy. Hubnutí jde skoro samo, resp. Měsíc je velkým pomocníkem.

Více o hubnutí s Měsícem tady.
 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V jihlavské firmě se v pátek odpoledne...

  • Studenti se na Vysočině připojili k...

  • Jihlavský Život 99 pořádá dobročinný bazar....

  • Máte doma oblečení nebo věci, co už...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak fungují referenda ve Švýcarsku?

V rámci debat o zavedení obecného referenda je často zmiňováno Švýcarsko jako příklad země, ve...

Myjete nádobí v ruce? Vezměte si raději rukavice

Více než třetina tuzemských domácností vlastní myčku nádobí, přípravek pro ruční mytí však někdy...

Putin obhájil mandát, po sečtení třetiny hlasů má 74 procent

Ruský vůdce Vladimir Putin dnes podle očekávání s přehledem a velkým náskokem obhájil už v prvním...