Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Co v únoru? Zaměřte se na ledviny a očistu. Právě teď je čas na změnu!

úterý, 6. února 2018, 07:43

Ach ten únor. Zima se táhne a nám nějak chybí energie. Co s tím? Řešení existuje, spočívá ve zdravé životosprávě. Víme, jak na to.

Dlouhá zima, dlouhý – krátký únor

Při pohledu do kalendáře by se mohlo zdát, že únor mezi ostatními měsíci tak trochu zapadne. Rozhodně jim nemůže konkurovat v počtu dnů. Jenže zdaleka neutíká tak rychle, jak by se mohlo na první pohled zdát. 

Zima už je v únoru pro většinu z nás dlouhá a proto se ve velkém nemůžeme dočkat jara. Únor je zkouškou naší trpělivosti. A není se čemu divit.

Lidské tělo prostě v zimě trpí – nejenom zimními teplotami, ale také nedostatkem slunečních paprsků, nedostatkem vitamínů a minerálů ve stravě. S těmito nedostatky a omezeními pak není žádným překvapením, že nás v únoru trápí únava a nejsme v nejlepší kondici. Naštěstí se s tím dá něco dělat. Únor můžeme věnovat tomu, abychom se připravili na jaro. 

Zdravé ledviny

Únor – měsíc ledvin

Z pohledu východní medicíny je únor měsícem ledvin. Právě v únoru dochází k velkému zatížení ledvin, kterým nesvědčí všudypřítomný chlad. Ohrožení znamená i nekvalitní strava a nedostatečný pitný režim. Funkce ledvin je přitom nenahraditelná. Ledviny jsou významným detoxikačním orgánem, který zabezpečuje vylučování škodlivin ven z těla. A nejenom to.
Ledviny udržují v rovnováze vnitřní prostředí lidského těla, starají se o optimální poměr minerálních látek v organismu nebo vodní hospodářství.

  • Každým okamžikem (každou minutou) proteče ledvinami dospělého člověka více než litr krve.
  • Ledviny fungují jako filtr, který tuto krev čistí.
  • Význam ledvin podtrhuje i to, že jsou dvě. Jde o párový orgán typicky oválného fazolovitého tvaru.
  • Každá ledvina váží cca 150 gramů a má délku kolem 10 – 12 centimetrů.
  • Co možná nevíte, je to, že pravá ledvina leží zpravidla níž než ledvina levá. Obě ledviny jsou však zavěšeny volně, a tak nejsou stále na tom stejném místě. Polohu mění ledviny například při nádechu a výdechu.

Pokud chcete o ledvinách vědět ještě víc, přijde vám vhod tento článek. Pokud chcete podpořit činnost svých ledvin a pustit se do očisty ledvin, bude se vám hodit tento návod.

Masopust

Únor – měsíc očisty

Východní pohled, který klade v únoru důraz na ledviny, odpovídá i tradičnímu křesťanskému pojetí. Křesťané totiž v únoru slaví masopust, také ostatky, fašank nebo karneval (ano ze stejné tradice vychází i slavný karneval v brazilském Rio de Janeiru). 

Masopust představuje několikadenní veselí, oslavy a hodování, avšak končí tzv. Popeleční středou, která otevírá období velkého půstu a očisty. Masopust tak není jen ono veselí, je to celé postní období trvající od Popeleční středy až do Velikonoc. Za vše hovoří již samotný termín maso – půst.

Chcete o masopustu vědět víc? Podívejte se sem:

Masopust v Jihlavě

Chcete masopust zažít? Nemine ani Jihlavu - více v článku: Jihlava opět zažije masopust. Na náměstí zavoní koblihy a zabíjačka

Je tu také čínský nový rok

Únor nepřináší pouze masopust nebo svátek zamilovaných, letos dokonce ve stejný den. Jen co budeme mít za sebou Popeleční středu a svátek svatého Valentýna 14. února čeká nás dle lunárního kalendáře 16. únor – Čínský nový rok. Pokud se budeme řídit Sluncem, čínský nový rok – rok psa už začal hned 3. února.

Podle čínské astrologie střídá pes ohnivého kohouta a přináší všechny vlastnosti psa jako věrného přítele člověka, ale také šelmy, kterou člověk musí zkrotit svou láskou a vlídností. Co přinese rok psa? Odpověď najdete tady.

Rok psa má být mj. dobou hluboké vnitřní očisty (která může souviset i s tou očistou těla nebo ledvin výše).  A slibuje také změny. Má být příležitostí pro změnu životosprávy a nezdravých zvyklostí. Příležitost tu je, je jen na nás, jak ji uchopíme.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Policisté od rána evidují skoro...

  • VIDEO: Z toalet jihlavského Tesca zmizela...

  • Humpolecký student Matěj Doležálek je...

  • FOTO: Auto začalo po nárazu do stromu hořet....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ředitelka Státního zdravotního ústavu rezignovala, kontroly...

Ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Jitka Sosnovcová v úterý rezignovala. Informovalo o tom...

Chřipce už podlehlo třiatřicet lidí. Jen pět procent Čechů...

Od začátku chřipkové sezony do konce minulého týdne podlehlo v Česku chřipce 33 lidí. Nejčastěji...

Babiš i kvůli zdraví zrušil cestu do Mnichova. Praskla mu...

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) minulý týden zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově...