Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOMENTÁŘ: Udavačům začínají žně. Protikuřácký zákon v lidech probouzí nutkání stěžovat si

 
čtvrtek, 1. června 2017, 20:22

O protikuřáckém zákoně se vedou debaty už nějakou dobu. Nyní po začátku platnosti můžeme krásně pozorovat charakter české společnosti. Doba totiž opět začíná přát udavačům.

Osobně bych protikuřácký zákon nemusel vůbec řešit a stačilo by nad tím mávnout rukou. Jsem nekuřák a proto by mi posezení ve „voňavé“ hospodě jenom prospělo. Dále bych mohl argumentovat tím, že ve světě podobný zákon už dávno platí a lidé si na něj zvykli bez problémů. Tak proč by to nemohlo fungovat i u nás? To je právě ten problém. Jsme v Česku. Udavačství tady patří téměř k národnímu sportu.

Po EET přichází na řadu kuřáci

Po spuštění webu, kde mohli spořádaní občané nahlašovat podniky, které jim nevydaly účtenku, přicházejí další žně v podobě telefonátů policii. Internetové udavačské stránky, o kterých údajně Andrej Babiš neměl ani páru, dostaly tvrdý direkt a finanční správa je nakonec stáhla. Za krátkou dobu, co byly spuštěné, byly však zahlcené stížnostmi od občanů. Ti uronili slzu a čekali na další možnost, kdy by mohli vzít spravedlnost do svých rukou. Dočkali se. S příchodem protikuřáckého zákona opět ožili a s trochou nadsázky policisté nestíhali během jednoho dne zvedat telefony. Většina si stěžovala na rušení nočního klidu a na dým stoupající do jejich oken. Našli se však lidé, kteří neváhali zvednout mobil a zavolat „Státní bezpečnost“, že v hospodě, kde právě sedí, se kouří.

Pořádek musí být

Zákony se mají přece dodržovat. S tím naprosto souhlasím. Někdy je ale potřeba používat selský rozum a nevolat při každém náznaku muže nebo ženy zákona. Nová vyhláška je teprve v plenkách a někteří hospodští si zatím ani nejsou jistí, kde všude se kouřit smí a nesmí. Až si všechno sedne a kuřáci si zvyknou na nové podmínky, tak snad počet stížností klesne a boj mezi milovníky tabáku a nekuřáky uhasne. Teď ještě uzákonit zákaz kouření na hradě a všechno bude v pořádku. Jak by řekl major Terazky z Černých Baronů: „Kazeň musí být, tak je to správne.“

Napsal(a) Patrik Kozlík | Foto pexels.com
 


 

Kam dál?

KOMENTÁŘ: „Jen idiot nemění názory.“ Česká justice dostala těžký...

sobota, 13. května 2017, 16:06

Ještě než začnu se svým komentářem, předem upozorňuji, že se tak trochu inspiruji formou komunikace hradního mluvčího. „Protože i...

GLOSA: Nezakouřenou bundu nechci měnit za svobodu

čtvrtek, 15. prosince 2016, 08:56

Poslanecký návrh o zákazu kouření v restauracích a na dalších místech sice ještě neprošel senátem, ale už nyní rezonuje v českých...

Komentář k povolební kocovině: Blíží se elektronické volby?

úterý, 11. října 2016, 15:56

Po volebním víkendu se napříč politickými stranami opět skloňuje tradiční téma – nízká volební účast. Avšak to, co bylo v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.