Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Odjíždíte na dovolenou? Zabezpečte si dům, aby zloději neměli šanci

 
čtvrtek, 25. července 2019, 06:46

Mnoho z nás si chce v létě užít moře, pláže a nějaký ten týden bez práce. Z domova budete pryč delší dobu, proto se nevyplatí podceňovat zabezpečovací systémy. Nyní je ještě čas udělat zlodějům čáru přes rozpočet.

Kudy to zloději nejčastěji zkouší?

Mnoho z nás předpokládá, že zloděj si uvědomuje, že dveře jsou zamčené a zkusí se do domu dostat třeba oknem. Obvykle jsou ale jeho první volbou právě vchodové dveře, které jsou pro profíka snadnou překážkou. Výjimkou jsou ovšem bezpečnostní dveře, se kterými si tak snadno neporadí.

V takovém případě opravdu raději zvolí okno či slabší dveře do zahrady. Vyplatí se proto pořídit ty s bezpečnostním sklem a vyztuženým rámem.

Alarm je stále velkým strašákem

Zlodějům dělá ovšem největší problém bezpečnostní systém, který je ideální volbou, jež vám pohlídá všechny vstupy a slabá místa jako okno do sklepa, garáž či střešní okna nejen když nejste doma, ale například i když spíte.

V každém případě volte takový alarm, který je připojen na pult centralizované ochrany (PCO), jež v případě narušení vyšle k domu zásahovou jednotku. Pachatel je zadržen přímo na místě, a vy o své věci jen tak nepřijdete. Tento způsob je rozhodně efektivnější, než chytit pachatele až po dokonání trestného činu. Pokud je navíc celý trestný čin verifikován kamerovým systémem, je k činu přivolaná i policie.

Samozřejmě existují i alarmy, které spustí sirény, ale nejsou napojené právě na PCO. V takovém případě je zavolání policie na vás, pokud jste doma, případně na sousedech a kolemjdoucích. Zvyšuje se ale tím riziko útěku pachatele.

Chytrá domácnost i s alarmem

Nejlepšími zabezpečovacími prvky jsou alarmy, kamery a detektory pohybu. Zajímavostí je, že všechny tyto části mohou být napojené na centrální jednotku, na kterou je napojená například i vaše chytrá domácnost.

 


 

Kam dál?

DRBNA RADILKA: Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení trvalého...

neděle, 14. července 2019, 09:57

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový zákaz však...

VIDEO: Když sluníčko zabíjí. Neupečte si v horku psa, stačí jen pár...

pátek, 3. května 2019, 08:50

Sluníčko už dává znát svou sílu a některé dny jsou opravdu teplé. S horkem se ale objevují i nová rizika. Třeba takové auto se...

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

sobota, 23. března 2019, 18:47

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.