V lázních Polanka v Třebíči po sezoně opraví skokanský bazén. Začne sloužit v červnu 2018

 
pondělí, 19. června 2017, 10:26

Zchátralou a netěsnou vanu včetně přívodního a odtokového potrubí skokanského bazénu v areálu říčních lázní Polanka v Třebíči čeká po letošní sezoně zásadní rekonstrukce. Projektové náklady přesahují šest milionů korun. Město vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele. Oprava začne v září a měla by být hotová nejpozději do května 2018. V další fázi město podle radní Marie Černé nechá opravit také skokanskou věž.

V areálu současně probíhá druhá etapa opravy památkově chráněné dřevěné budovy s převlékárnami z roku 1934, kterou navrhl architekt Bohuslav Fuchs.  Kompletně bude tato oprava za zhruba 3,8 milionu korun, na kterou přispěje ministerstvo kultury, dokončena příští rok.

Do historických převlékáren nyní návštěvníci z bezpečnostních důvodů nemohou chodit. Podle vedení města je to příliš neomezuje, protože jsou zvyklí využívat hlavně moderní převlékárny přímo u bazénu. Fuchsovu budovu chce město zachovat především pro její architektonickou hodnotu.

Říční lázně Polanka vznikly na bývalé valdštejnské louce na podklášterské straně řeky Jihlavy, pojmout mohly až 1200 lidí. Slavnostně byly otevřeny 27. května 1934. Koncem 70. let byl v tomto místě vybudován plavecký areál.  Dnes jsou zde bazény, skokanská věž, tobogán a několik hřišť. Městské koupaliště provozuje firma Yashica. Ročně ho navštíví desítky tisíc lidí.

Napsal(a) ČTK | Foto www.visittrebic.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě hoří Kronospan. Byl vyhlášen třetí...

  • Jedenáctiletý chlapec opustil letní tábor na...

  • FOTO: Hasiče zaměstnal požár v jihlavském...

  • Na „Hosáku“ se bude o víkendu pokládat...

Reklama