Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Přes sto padesát kašpárků bude od června k vidění v jihlavské Bráně Matky Boží

 
pátek, 19. května 2017, 13:25

Lidé v Jihlavě mohou v červnu navštívit letní pohádkovou výstavu v atraktivním prostředí historické Brány Matky Boží. Tentokrát radnice zve na jedinečné loutky z Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. K vidění bude 152 kašpárků v deseti obřích vitrínách. Součástí výstavy bude herna, kde si návštěvníci mohou sami zahrát divadlo s opravdovými loutkami.

„Tradiční letní pohádkové výstavy připravuje Jihlava už několik let. V předchozích letech byla v bráně například výstava populární stavebnice Merkur, postavičky Pat a Mat a kulisy z natáčení seriálu A je to, kostýmy z natáčení Arabely nebo expozice věnovaná oblíbenému Krtečkovi,“ říká Radek Tulis, mluvčí jihlavské radnice.

Tradiční výstava, která začíná v červnu, bývá oblíbeným cílem výletů mateřských škol a nižších ročníků základních škol na konci školního roku, o prázdninách ji vyhledávají rodiče nebo vedoucí táborů jako jednu z možností trávení volného času dětí například při nepříznivém počasí.

Výstava kašpárků začíná 8. června, k vidění bude do 9. září. Lidé ji mohou zhlédnout od pondělí do pátku od 8:30 do 12:00 a od 12:30 do 17:00. O sobotách a nedělích od 10 do 13 hodin a od 14 do 18 hodin.

Dospělí zaplatí za vstupenku 50 korun, děti a senioři 40 korun, předškoláci 30 korun. Rodinné vstupné vyjde na 120 korun.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.loutkymasek.cz | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté hledají muže z Jihlavy. Je ve...

  • Překvapení v jihlavské MHD: Kromě nové...

  • Pohřešovaný Zdeněk Smolík byl nalezen, je v...

  • Při práci se zemědělským strojem zemřelo na...

Reklama