Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na (Ne)jen operním benefičním koncertě pro hospic se v prostorách ZUŠ Jihlava vybralo přes 5 tisíc korun

 
středa, 1. března 2017, 10:12

V pondělí podvečer proběhl v hudební síni Základní umělecké školy Jihlava v pořadí již druhý benefiční koncert na podporu výstavby lůžkového hospice. Tentokrát šlo o (Ne)jen operní koncert, během kterého zazněly mnohé známé melodie.

Návštěvníci koncertu v akci viděli mezzosopranistku, absolventku Konzervatoře Brno a v současnosti studentku JAMU Marii Mičánovou, dále pak zazpíval tenorista, absolvent pražské konzervatoře a student JAMU Martin Vydra. Večerem provázel další zpěvák, basbarytonista Ondřej Slavičínský, student Mezinárodní konzervatoře Praha. Zpívající na klavír doprovázela Jana Rambousková, absolventka brněnské konzervatoře a studentka HAMU.

Na programu byl různorodý mix známých operních melodií jak z českých luhů a hájů (například z Prodané nevěsty nebo Rusalky), stejně tak zazněly úryvky z Webberových muzikálů Kočky a Fantom Opery, nebo světoznámých klasiků operního žánru - Mozarta, Rossiniho a Verdiho.

Celý večer se nesl v odlehčeném a přátelském duchu, proto během jednotlivých výkonů nechyběly nezvyklé rekvizity jako například notebook, pizza nebo láhev tvrdého alkoholu. To však nemělo vliv za dechberoucí výkony všech čtyř mladých umělců, kteří v závěru přibližně devadesátiminutového vystoupení zaslouženě sklidili veliký aplaus. Přiblížili operu širším masám ne jako náročné, těžko uchopitelné umění, ale jako svižnou jízdu, ve které není o úsměvy nouze.  

Výtěžek pondělního benefičního koncertu vynesl pro potřeby lůžkový hospicu těsně přes 5 tisíc korun. Tento obnos byl předán člence výboru spolu Mezi stromy Ludmile Novotné.

Napsal Dalibor Mašek | Foto Veronika Ježková

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Korunka pro Miss Prima křivky putuje na...

  • Lukáš Dvořák

  • Na jaře 2018 to vypukne. Jihlava se...

  • Evropský týden mobility v Jihlavě: MHD...

Reklama