MFDF 2016, den třetí: Půlroční expedice v trabantu, debata o 20 letech českého dokumentu

 
středa, 26. října 2016, 20:19

Festival dokumentárních filmů je v plném proudu. Co přinese třetí den? I zítra je nabitý program od rána až do pozdního večera, z následujícího přehledu si proto určitě vybere každý divák.

FILMY:

DKO I

10:00 Primárky (USA), Válečná místnost (USA)

14:00 Kapitánovi koně (Německo), El futuro perfecto (Argentina)

16:30 Český žurnal: Exekuce (ČR)

19:00 Versus: Život a dílo Kena Loache (Velká Británie), Masterclass: Rebecca O´Brienová

23:00 Český žurnál: Výchova k válce (ČR)

DKO II

10:00 Věci jako sny (Velká Británie), Chuť kumysu (Belgie)

12:30 Nový den (Argentina)

14:30 Bajka (Slovensko), Dialog s Josefem (Litva, Francie)

17:30 Volební jízda (Rakousko), Provedu: Přijímač (ČR)

20:00 Usmívat se do telefonu (Nizozemsko, Španělsko, USA), Metafyzika a demokracie (Německo, Kolumbie)

22:30 Cesta zpátky (Belgie), Tvoříme páry (Kanada)

Dukla Reform

9:30 Konference Fascinace - Block 2

11:30 Fascinace - Block 1

13:30 Miluj mě, jestli to dokážeš (ČR)

16:00 Inspirační fórum: Philip Zimbardo

18:30 Masterclass: Mike Bonanno, Yesmeni se bouří (Nizozemsko, Dánsko, Francie, Německo, USA)

22:00 Sen (Lotyšsko), Věci (Gruzie)

23:59 Muž s kinoaparátem (Rusko)

Dukla Edison

10:00 Dílna: Skrytá uvítání, Vítejte (Čína)

12:00 Dotek (USA)

14:00 Hladivode (Bosna a Hercegovina, Švýcarsko), Mezi domy a kosmem (Nizozemsko, Bosna a Hercegovina, Portugalsko, Senegal, Brazílie, Angola, Turecko, Gambie, Kuba, Srbsko, Aruba NL, AN)

17:00 Kaťuša: Raketomety (Kanada), La Perla (Argentina)

20:00 Slepý Gulliver (ČR)

22:30 Desetimetrová věž (Švédsko), 6.A (Švédsko)

Dělnický dům

10:00 Obloha modrá od bolesti (Řecko, Francie), Tadmor (Francie, Švýcarsko, Libanon, Katar, Spojené arabské emiráty)

13:30 Průhledná krajina: Island - Block 1

17:00 Švitoření x 10 (Velká Británie), Hlubina dva (Srbsko, Francie)

20:00 Gulistan, země růží (Kanada, Německo),

22:30 Punková zpěvačka (USA)

DIOD

14:00 Fascinace - Block 2

16:00 Hilmar Orn Hilmarsson: Hudba v dokumentárním filmu

19:30 Emering Producers 2017 - prezentace a udílení cen Silver eye

21:15 Projekce oceněných filmů Silver Eye films

23:30 Průhledná bytost: Bill Morrison - Block I (USA)

Malá scéna HDJ

10:00 Pavel Brázda - Umění mezi lidmi (ČR), Cesta Josefa Pleskota (ČR)

12:00 Dokud nás víra nerozdělí (ČR), Zpráva z pekla (ČR)

15:00 Jakub Hrůža versus Věc Makropulos Leoše Janáčka (ČR), Růža (ČR)

17:00 Nedej se: Krajina v krajině (ČR), Duši neprodám (ČR)

20:00 Trabantem do posledního dechu (ČR, SR)

DOPROVODNÝ PROGRAM:

SOUL Music Club

21:00 Startér Radia Wave

Klub Zacheus

14:00 Dokudoktorky

18:00 Eva Blechová: Tygři lejno, voňavka a střelec

Váš domácí festival

(vstup pro nejrychlejší zájemce, SMS na číslo +420 731 132 912) 

18:30 Koncert Martiny Trchové (folk a jazz)

Divadelní stan za DKO

19:00 Ochotni pro cokoliv: KST Stádlec

22:00 Laco Deczi a Celula New York

Festivalové Café v Lese, DKO

24:00 DJ Tom Holič

Divadelní klub HDJ

17:30 Dunkel: Phantom Limb

Kino Dělnický dům

10:00 Laboratorium: Sólo (interaktivní instalace virtuální reality)

INDUSTRY PROGRAM:

Maják

10:00 Talk show: Visegrad Accelerator - Národní filmové instituty

11:30 Case Study: Lukáš Kokeš: Lze být ještě originální?

14:00 Daily Discussion: 20 let českého dokumentu

16:30 Extra Time: Czech Joy in the Spotlight

18:00 Industry Drink s Českou radostí

DIOD

16:00 Masterclass: Hilmar Hilmarson, skladatel

19:30 Emerging producers 2017 - prezentace a udílení cen Silver Eye

21:15 Projekce oceněných filmů Silver Eye films

Kino Dukla Reform

9:30 Konference Fascinace: Projekce, blok II - Archivní experimenty z východní Evropy I. + Visegrad Accelerator Panel

16:00 Inspirační forum - Open Class: Philip Zimbardo

18:30 Masterclass: Mike Bonanno, spisovatel a filmový tvůrce

Kino DKO

19:00 Masterclass: Rebecca O´Brien, producentka

Hotel Gustav Mahler

10:00 Mimo rámec konvence: Jak pracuji s filmy

11:30 Přednáška: Právní aspekty mezinárodní koprodukce I-II

VŠPJ

18:00 Panelová diskuze: Média a dokument

Café Muzeum

12:00 APA Review 2016

Další články k festivalu dokumentů čtěte ZDE.

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Matku jsem měl rád, i když jsem se jí bál....

  • Policie souhlasí se zákazem vjezdu v...

  • Jihlavští kriminalisté dopadli dealera...

  • Jihlavští tanečníci jsou mistry České...

Reklama